Poisťovňa Allianz dosiahla zisk viac ako 90 miliónov eur, očakáva ďalší nárast

Allianz
Foto: ilustračné, SITA/AP Photo/dpa

Allianz-Slovenská poisťovňa dosiahla v minulom roku zisk v objeme 92,47 milióna eur. V medziročnom porovnaní je to nárast zhruba o osem percent. V roku 2019 totiž evidovala spoločnosť zisk na úrovni 85,68 milióna eur.

Firma podľa jej vyjadrení mierne zvýšila ziskovosť vďaka udržaniu veľkosti svojho portfólia, vyššej efektivite vynaložených nákladov a nižšej frekvencii poistných udalostí počas lockdown období. Ku koncu vlaňajška spravovala viac ako 8,1-milióna poistných zmlúv s ročným poistným vo výške 699,7 milióna eur.

Poisťovňa očakáva nárast poistného

Predpísané poistné bolo v minulom roku vo výške 652,5 milióna eur. Neživotné poistenie z toho tvorilo sumu 416,5 milióna eur a životné 236 miliónov eur. Na celkovom predpísanom poistnom teda neživotné poistenie tvorilo 63,83 percenta a životné poistenie 36,17 percenta. V roku 2019 spoločnosť evidovala predpísané poistné v sume 645,9 milióna eur.

V tomto roku poisťovňa vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu a ekonomický vývoj očakáva medziročný mierny nárast poistného v oboch segmentoch poistenia, ako životného, tak aj neživotného poistenia.

Predpokladom sú aj nižšie náklady

S nastúpeným zrýchleným trendom v oblasti digitalizácie v spojení so zjednodušovaním interných procesov očakáva pozitívny efekt na celkovú výšku nákladov. Zisk po zdanení očakáva spoločnosť na porovnateľnej úrovni s predošlým rokom.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Allianz Slovenská poisťovňa