Poisťovňa MetLife na Slovensku a Česku má nového generálneho riaditeľa, spoločnosť povedie Pavol Dorčák

MetLife
Priestory poisťovne MetLife. Foto: www.facebook.com

Poisťovňa MetLife má na Slovensku a v Českej republike od septembra nového generálneho riaditeľa. Stal sa ním po schválení regulačných úradov doterajší finančný riaditeľ Pavol Dorčák. Nahradil Maria Valdesa, ktorý vo funkcii pôsobil od roku 2014. Valdesa vymenovali za generálneho riaditeľa spoločnosti MetLife Mexico. Informovala o tom spoločnosť.

Pavol Dorčák nastúpil do MetLife na Slovensku v marci 2006 a zastával pozície v oblasti financií a interného auditu. V januári 2011 sa stal finančným riaditeľom pre Slovensko. Do svojej predchádzajúcej funkcie finančného riadenia na Slovensku, v Českej republike, Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku, Rusku a Ukrajine bol menovaný v januári 2018.

Poisťovňa MetLife získala licenciu od Národnej banky Slovenska koncom septembra 1995. Predtým bola známa ako Amslico alebo Prvá Americko-slovenská poisťovňa. Od 1. apríla 2015 pôsobí MetLife na Slovensku prostredníctvom dvoch pobočiek poisťovní z iného členského štátu, MetLife Europe d.a.c. a MetLife Europe Insurance d.a.c. Materská spoločnosť MetLife, Inc. vznikla v roku 1868.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mario ValdesPavol Dorčák
Firmy a inštitúcie MetLifeMetLife Slovensko