Polročný zisk Erste Group klesol, dôvodom je prehratý súdny spor

Erste Group
Foto: banky.sk

Rakúska banková skupina Erste Group dosiahla v prvom polroku čistý zisk 731,9 mil. eur. Znamená to pokles zo sumy 774,3 mil. eur evidovanej v rovnakom období vlaňajška. Výsledok firmy zaťažil prehratý súdny spor v Rumunsku, súvisiace náklady však nie sú až tak vysoké, ako sa obávali analytici. Generálny riaditeľ banky Andreas Treichl označil polrok za celkovo úspešný a banka potvrdila svoj výhľad na celý rok 2019.

Erste Group ďalej v stredu informovala, že jej prevádzkový zisk za prvý polrok bol vo výške 1,447 mld. eur. To znamená medziročný nárast o 11,5 %, pričom zisk bol najvyšší za posledných päť rokov. Spoločnosť pokračovala v redukcii problémových úverov, ich podiel na celkovom úverovom portfóliu skupiny v závere polroka predstavoval 2,8 %.

Skupina Erste pôsobí aj na Slovensku. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií Slovenskej sporiteľne sa táto spoločnosť začlenila do finančnej skupiny Erste. Predaj akcií sa uskutočnil v januári 2001. Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Erste Group