Polročný zisk Privatbanky sa znížil o viac ako 40 %

Privatbanka
Ilustračné foto SITA/Privatbanka/Peter Frolo

Ziskovosť Privatbanky za prvý polrok klesla. Ako vyplýva z účtovnej závierky, ku koncu júna evidovala čistý zisk 2,74 mil. eur pri medziročnom znížení o 43,6 %. Čisté úrokové výnosy mierne vzrástli, avšak výraznejšie klesli čisté prijaté poplatky a provízie. Celkové prevádzkové výnosy sa tak znížili o 25,1 % na 10,3 mil. eur. Prevádzkové náklady sa banke podarilo udržať a dokonca ich medziročne nepatrne znížila o 4 % na 6,6 mil. eur. Dlhodobejší vplyv pandémie nového koronavírusu môže mať podľa vyjadrení spoločnosti dopad na objemy obchodov, cash flow a ziskovosť.

Banka počas pandémie neobmedzila žiadny výkon bankových činností. Spoločnosť zaznamenala mierny pokles obchodných aktivít klientov privátneho bankovníctva iba na začiatku pandémie. Postupne tieto obchody vzrástli na úroveň pred vypuknutím pandémie COVID-19. Klienti privátneho bankovníctva intenzívnejšie využívali a využívajú služby elektronického bankovníctva a elektronických distribučných ciest pri uzatváraní obchodov.

O spoločnosti

Privatbanka, ktorá do konca októbra 2005 vystupovala pod názvom Banka Slovakia, vznikla zakladateľskou zmluvou 2. augusta 1995. V roku 2003 sa jej majoritným akcionárom stala rakúska banka Meinl Bank AG. O slovenskú banku prejavila záujem finančná skupina Penta a v prvej polovici júla 2007 koncentráciu schválil Protimonopolný úrad SR. V súčasnosti už vlastní skupina Penta v Privatbanke 100 % akcií. Banka sa špecializuje na poskytovanie služieb privátneho bankovníctva. Druhou hlavnou oblasťou činnosti banky je korporátne bankovníctvo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Privatbanka