Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poistenie
Ilustračné foto. fantasista/FreeDigitalPhotos.net
19. 06. 2018 11:23 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Poslanci prerokovali zmeny v poistnom sektore, hlasovať budú v stredu

O návrhoch by sa malo hlasovať v stredu o 11:00.

Poslanci parlamentu v utorok prerokovali vládny návrh zákona o dani z poistenia, ktorý predložil minister financií Peter Kažimír. Nová poistná daň nahradí v súčasnosti platný osempercentný poistný odvod. Pôvodne sa mal zákon týkať aj produktov životného poistenia, avšak od tohto zámeru ministerstvo financií upustilo. Nová daň z poistenia by tak mala mať jednotnú osempercentnú sadzbu, ktorá sa dotkne všetkých produktov neživotného poistenia, s výnimkou povinného zmluvného poistenia, kde zostane aj naďalej osempercentný odvod.

Poslankyňa SaS Jana Kiššová tento návrh odmietla. „Ak sa ekonomike darí, dane sa majú znižovať a vonkoncom nemajú vznikať nejaké nové,“ uviedla v rozprave Kiššová. Zároveň predložila pozmeňujúci návrh, ktorým chce posunúť dátum účinnosti. V ďalšom návrhu chce zakotviť povinnosť poisťovniam oznámiť platiteľovi poistného sadzbu poistného a možnosť vyčísliť, koľko platiteľ poistného na základe novej dane zaplatí.

Zmení sa zdaňovacie obdobie ?

Poslanec Ondrej Dostál (SaS) predložil viacero pozmeňujúcich návrhov, medzi nimi aj zmenu zdaňovacieho obdobia zo štvrťroku na kalendárny rok, ale aj zníženie sadzby z 8 % na 2 %.

Zákonodarný zbor bez rozpravy prerokoval aj novelu zákona o poisťovníctve, ktorou sa menia aj ďalšie finančné zákony. Cieľom je podľa rezortu financií zvýšiť transparentnosť a prehľadnosť nákladov pri distribúcii finančných produktov, regulácia odmien finančných sprostredkovateľov a regulácia stanovenia odkupnej hodnoty v životnom poistení.

O návrhoch by sa malo hlasovať v stredu o 11:00.

Parlament bude v rokovaní pokračovať o 14:00.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X