Poštová banka od augusta opäť mení cenník poplatkov

Poštová banka
Poštová banka na poštách

Poštová banka od augusta opäť upravuje cenník poplatkov. Zmeny sa budú týkať podľa Finančného kompasu platobných kariet, vkladových produktov a spotrebiteľských úverov. Avšak ako povedala hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková, zmena poplatkov sa klientov nedotýka negatívnym spôsobom.

„Menili sme štruktúru produktov a služieb na základe preferencií klientov. Preto nám niektoré poplatky zmizli úplne, rovnako ako niektoré produkty či služby a poplatky sa teda len vo väčšine prípadov preskupili,“ skonštatovala Žáčková.

Platobné karty

Prevydanie bratislavskej mestskej karty a kariet Maestro, MasterCard Standard, MasterCard Gold bude za poplatok desať eur, pôvodný desaťeurový poplatok zahŕňal ešte cenu poistenia.

Vydanie a doručenie darčekovej karty objednanej cez internetovú stránku bude v rámci Slovenska bez poplatku. Aktuálne je to ešte poplatok za vydanie darčekovej karty vo výške tri eurá, za doručenie kuriérom štyri eurá a poplatok za doručenie poštou je 1,50 eura.

Vklady a úvery

Výber hotovosti v rámci produktu Dobré sporenie zameraného na vzdelanie bude s poplatkom 2,5 % z vyberanej sumy, aktuálne je to ešte 5 %. Pri tom istom produkte s viazanosťou pätnásť rokov bude výber hotovosti za poplatok 5 % z vyberanej sumy, v súčasnosti je to ešte 10 %.

Od augusta klient, ktorý by si chcel nastaviť povolené prečerpanie alebo navýšiť to súčasné, už nebude mať tú možnosť.

O spoločnosti

Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 vlastní majoritu skupina J&T.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lýdia Žáčková
Firmy a inštitúcie Poštová banka