Poštovej banke vzrástol v prvom štvrťroku zisk, darilo sa jej aj vo finančných operáciách

Poštová banka
Pobočka Poštovej banky. Foto: Ilustračné, www.facebook.com

Poštová banka dosiahla v prvom štvrťroku tohto roka zisk 8,56 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to výraznejší nárast. Ku koncu marca minulého roka totiž vykázala banka zisk na úrovni 3,64 mil. eur. Čisté úrokové výnosy podľa účtovnej závierky klesli a zisk z poplatkov a provízií stagnoval. Banke sa však darilo v rámci finančných operácií a aj náklady mala medziročne nižšie.

V minulom roku zaznamenala banka ešte medziročný pokles zisku o 3 % na 44,36 mil. eur. Nástup pandémie v minulom roku priniesol banke neistotu, no jej dopad nedosiahol pôvodné očakávania. Tvorba opravných položiek napriek medziročnému nárastu neprekročila podľa vyjadrení spoločnosti očakávanú revidovanú hodnotu na rok 2020. A aj vďaka úsporným opatreniam v oblasti nákladov banka nakoniec zostala v stabilnom zisku.

Vlani Poštová banka oznámila zmenu svojej stratégie. V tomto roku sa stane hlavnou bankou digitálna 365.bank, ktorá bola doteraz odštepným závodom. Pod značku 365.bank prejde všetkých terajších cez 50 pobočiek Poštovej banky a značka Poštová banka zostane na viac ako 1 500 miestach Slovenskej pošty.

Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 vlastní majoritu skupina J&T.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Poštová banka