Predpísané poistné poisťovne Uniqa sa vlani zvýšilo

Uniqa
Ilustračné foto. Uniqa

Neživotné poistenie zaznamenalo nárast o 7 % a predpísané poistné v životnom poistení sa zvýšilo o 3,1 %.

Uniqa poisťovňa dosiahla v minulom roku podľa predbežných výsledkov predpísané poistné 129,7 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa vyjadrení spoločnosti znamená nárast o 5,8 %. Hospodársky výsledok pred zdanením predstavoval vlani 5,05 mil. eur. V roku 2016 bol zisk pred zdanením na úrovni 6,26 mil. eur. Čiže medziročne ide o vyše 19-percentné zníženie.

Nárast o 7 % dosiahla Uniqa v neživotnom poistení, v ktorom z hľadiska objemu na poistnom dominovalo poistenie motorových vozidiel s nárastom o 7,2 %. Najväčší, teda 42,2-percentný nárast zaznamenalo cestovné poistenie. Darilo sa aj poisteniu nehnuteľnosti a domácnosti, ktoré posilnilo oproti predchádzajúcemu roku o 10,9 %. “Napriek náročnej situácii na trhu, ktorému dominovali nízke úrokové sadzby, narástlo predpísané poistné o 3,1 % aj v životnom poistení, bežne platené poistné sa zvýšilo o 5,6 %,“ dodala poisťovňa.

Celková škodovosť Uniqa poisťovne poklesla na 54 % z úrovne 73 %. Počet zmlúv v portfóliu poisťovne presiahol v minulom roku 711 tis. kusov. Medzi hlavné priority poisťovne aj naďalej patrí digitalizácia, zjednodušovanie procesov a produktov a zvyšovanie spokojnosti klientov.

O spoločnosti

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 18 európskych krajinách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Uniqa