Prezidentom Insurance Europe sa stal Andreas Brandstetter z Uniqa

Andreas Brandstetter
Generálny riaditeľ Uniqa Insurace Groupe Andreas Brandstetter sa stal novým prezidentom spoločnosti Insurance Europe. Zdroj: Uniqa

Za najväčšie globálne výzvy pre Európu považuje Brandstetter nedostatočné poistenie pred prírodnými katastrofami, dôchodkové poistenie, kybernetické riziká a ochranu údajov zákazníkov v súčasnej digitálnej ére.

Generálne zhromaždenie Insurance Europe, čo je združenie prezentujúce záujmy európskych poisťovní a zaisťovacích spoločností, zvolilo v Madride Andreasa Brandstettera za prezidenta na obdobie ďalších troch rokov. Brandstetter je generálny riaditeľ Uniqa Insurance Groupe. Informovala o tom Uniqa prostredníctvom tlačovej správy.

Veľké výzvy

Okrem nadchádzajúceho posúdenia smernice Solventnosť II a potrebných úprav regulačných ustanovení vidí Brandstetter v nasledujúcich rokoch dve veľké výzvy. „Po prvé, nedostatočné poistenie v celej Európe, čo sa týka prírodných katastrof, dôchodkového poistenia a kybernetických rizík, a po druhé, otázka starostlivého zaobchádzania s údajmi zákazníkov v digitálnej ére,“ povedal Brandstetter.

V dôsledku nedostatočného poistenia pre prírodné katastrofy bola podľa Brandstettera iba tretina strát v celkovej hodnote 280 miliárd eur v roku 2017 krytá poistením. Nedostatočné poistenie týkajúce sa dôchodkov predstavuje podľa neho nezodpovedné národné ekonomické riziko. „Na základe demografického vývoja a stúpajúcej dĺžky života sa táto dôchodková priepasť odhaduje na 59 triliónov eur na celom svete,“ hovorí Brandstetter.

Big data a ochrana spotrebiteľa

Veľkou otázkou budúcnosti sú podľa Brandstettera tzv. big data a umelá inteligencia. „Celosvetová ochrana spotrebiteľa musí byť najvyššou prioritou v digitálnej ére. Pre európske poisťovne je základným princípom, že naši zákazníci by mali byť vždy schopní samostatne rozhodovať o tom, ako sa používajú ich údaje. Zároveň však intenzívne komunikujeme s európskymi inštitúciami s cieľom zabezpečiť, aby sa rovnaké pravidlá vzťahovali na všetkých účastníkov trhu, vrátane fintech a insurtech a najmä na technické platformy a technických gigantov z krajín mimo Európy,“ dodal Brandstetter.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Uniqa