Pri nákupe darčekov vedie platba kartou alebo mobilom

platba kartou
Popularita bezkontaktných platieb stále rastie. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Pri nákupoch nahrádzajú karty hotovosť. Ako vyplynulo z prieskumu UniCredit Bank, karty sú najobľúbenejším platobným nástrojom pri nakupovaní darčekov. Platiť debetkou alebo kreditkou preferuje 53 % ľudí. Popularitu postupne naberá jednoduché a moderné platenie mobilom, ktoré najviac využívajú Bratislavčania a mladí Slováci. „Tento spôsob nakupovania bude v budúcnosti stále populárnejší,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková.

Slováci obľubujú zľavy a neváhajú ich maximálne využiť aj v sezóne vianočných darčekov. Až 90 % respondentov pri vianočných nákupoch hľadá nejakú formu zľavy, najčastejšie dopravu zadarmo. Vyjadrilo sa tak 58 % opýtaných. Zľavy z letákov preferuje 50 % ľudí, z e-mailu 39 %. Vernostný program ponúknutý bankou chce 21 % Slovákov.

Míňame viac

Vlani Slováci minuli na darčeky v e-shopoch podľa údajov Asociácie pre elektronickú komerciu 1,765 mld. eur. Tento rok to bude podľa Ďuďákovej opäť o niečo viac. „Len za prvé dva týždne v decembri pozorujeme medziročné zvýšenie platieb kartou v slovenských i zahraničných e-shopoch o 20 %,“ hovorí Zuzana Ďuďáková.

Prieskum uskutočnila UniCredit Bank online prostredníctvom panelu Ipsos na vzorke 1 088 ľudí z bežnej populácie vo veku 18+.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Ďuďáková
Firmy a inštitúcie UniCredit Bank