Priemerný starobný dôchodok na Slovensku sa medziročne zvýšil o 13 eur, stúpol aj počet poberateľov penzie

Dôchodok, dôchodky, dôchodca, penzia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Suma priemerného starobného dôchodku, ktorý vypláca Sociálna poisťovňa, na konci februára tohto roka dosiahla 512,50 eura. Medziročne sa zvýšila o 13,30 eura. Popri náraste sumy starobnej penzie medziročne mierne stúpol aj počet jej poberateľov.

Kým na konci februára minulého roka dostávalo starobný dôchodok 1 milión 85,4-tisíca penzistov, na konci minulého mesiaca bolo na Slovensku 1 milión 90,3-tisíca starobných dôchodcov. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Penzisti si prilepšili

Priemerný predčasný starobný dôchodok v porovnaní s koncom februára vlaňajška vzrástol o 17,20 eura na 504,70 eura. Ku koncu minulého mesiaca ho dostávalo 12,3-tisíca penzistov, čo bolo o 348 osôb viac ako pred rokom.

Priemerný invalidný dôchodok pre osoby s mierou postihnutia do 70 % bol na konci februára na úrovni 229,30 eura.

Medziročný nárast o takmer 10 eur

V porovnaní s februárom minulého roka je tak vyšší o 5,40 eura. Invalidnú penziu pre ľudí s mierou postihnutia nad 70 % vypláca poisťovňa v priemernej výške 415 eur.

Medziročne ide o nárast o 9,50 eura. Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu minulého mesiaca 226,4-tisíca poberateľov invalidných dôchodkov, čo je oproti februáru vlaňajška o 6,1-tisíca penzistov menej.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Sociálna poisťovňa