Prima banka očakáva pozitívny hospodársky výsledok, aj v novom roku chce pokračovať v dynamickom raste

Pobočka Prima banka
Foto: ilustračné, primabanka.sk

Prima banka dosiahla ku koncu septembra 2021 čistý zisk 15,7 mil. eur pri medziročnom náraste 12 %, pričom pozitívny hospodársky výsledok očakáva aj ku koncu roka 2021.

Ako ďalej pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Prima banky Zuzana Valovičová, aj v roku 2022 bude spoločnosť pokračovať v napĺňaní svojej dlhodobej stratégie zameranej na rozvoj retailu.

Jej cieľom bude zároveň pokračovať v nastavenom dynamickom raste, zameraní na jednoduchosť, výhodnosť a férovosť vo vzťahu k svojim klientom. Kľúčovým bude podľa Valovičovej tiež udržanie maximálnej vnútornej efektivity a vysokej kvality úverového portfólia.

Významnými faktormi s vplyvom na hospodársky výsledok celého bankového sektora budú okrem iného aj menová politika a postoj Európskej centrálnej banky v súčasnom období výrazne rastúcej inflácie a tiež možné zásahy štátu do štandardného podnikania.

Prima banka Slovensko

Banka pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia.

Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku. So Sberbank Slovensko sa Prima banka zlúčila 1. augusta 2017.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ECB Európska centrálna bankaPrima banka