Protimonopolný úrad schválil koncentráciu Tatra banky a lízingovej spoločnosti Impuls-Leasing Slovakia

1 1.jpg
Koncentrácia je podľa úradu v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. Foto: Tatra banka

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) schválil koncentráciu Tatra banky, a.s. a spoločnosti Impuls-Leasing Slovakia, s.r.o. Tá spočíva v získaní nepriamej výlučnej kontroly banky nad lízingovou spoločnosťou.

Ako informoval úrad, po vyhodnotení podkladov a informácií dospel k záveru, že koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže, keďže značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 26. júla tohto roka.

Úrad posudzoval horizontálne účinky

Tatra Banka prostredníctvom dcérskej spoločnosti Tatra-Leasing poskytuje najmä finančný a operatívny lízing a spotrebiteľské úvery a tiež ďalšie produkty, napríklad splátkový predaj.

Impuls-Leasing je lízingová spoločnosť, ktorá poskytuje finančný a operatívny lízing, spotrebné úvery, splátkový predaj, spotrebiteľské úvery a poistenie v čase financovania aj po ukončení financovania. Úrad teda posudzoval najmä horizontálne účinky koncentrácie.

Aktivity sa prekrývajú

Aktivity oboch spoločností sa tovarovo prekrývajú v oblasti poskytovania finančného lízingu, operatívneho lízingu a v oblasti spotrebného a spotrebiteľského úveru a splátkového predaja.

„Úrad z predložených podkladov a informácií zistil, že po uskutočnení predmetnej koncentrácie spoločný podiel účastníkov koncentrácie nedosahuje úroveň ovplyvnených trhov,“ konštatuje PMÚ. Do úvahy pritom zobral aj počet a charakter konkurentov pôsobiacich na predmetných trhoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Impuls-Leasing SlovakiaProtimonopolný úrad (PMÚ) SRTatra banka