Rast obchodného napätia medzi USA a Čínou poškodil americký akciový trh

Graf obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew

Index S&P 500 klesol o 1,7 %, priemyselný Dow Jones stratil 1,8 %, technologický Nasdaq a index menších firiem Russell 2000 oslabili zhodne o 2 %.

Americký akciový trh v utorok klesol, pričom priemyselný index Dow Jones sa prepadol o vyše 470 bodov v rámci rozsiahleho výpredaja na Wall Street, keďže USA a Čína sa priblížili k eskalácii už doteraz nákladnej obchodnej vojny. USA smerujú k tomu, že v piatok uvalia vyššie clá na dovoz z Číny, a to deň po tom, ako zástupcovia oboch krajín majú pokračovať v rokovaniach vo Washingtone. Predstavitelia Trumpovej administratívy totiž obvinili Čínu z porušenia predošlých záväzkov.

Index S&P 500 klesol o 1,7 percenta na 2 884,05 bodu. Priemyselný index Dow Jones stratil 1,8 percenta a uzavrel na úrovni 25 965,09 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o dve percentá na 7 963,76 bodu a index menších spoločností Russell 2000 oslabil tiež o dve percentá, a to na 1 582,31 bodu.

Analytici uviedli, že trh je citlivý voči akémukoľvek zhoršeniu rokovaní o obchode. Investori vypredávali akcie firiem, ktoré dosahujú významné príjmy v Čine, napríklad spoločnosti technologického a priemyselného odvetvia. Banky tiež výrazne strácali. Akciám dodávateľov energií, ktoré sú zvyčajne pre investorov bezpečnými aktívami, sa však darilo lepšie ako zvyšku trhu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom