Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mastercard
Generálny riaditeľ Mastercard SR a ČR Michal Čarný, foto: Mastercard.
10. 09. 2019 11:46 AktualitySlovensko od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Riaditeľom slovenského a českého Mastercardu sa stal Michal Čarný


Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Mastercard pre Slovensko a Českú republiku sa od septembra stal Michal Čarný. Hlavnou prioritou v jeho novej funkcii bude ďalší rast spoločnosti Mastercard na oboch trhoch a upevňovanie jej vedúcej pozície v oblasti bezhotovostných platieb. Na pozícii vystriedal po necelých ôsmich rokoch Miroslava Lukeša, ktorý v newyorskej centrále Mastercard povedie globálny vývoj debetných produktov. Informovala o tom spoločnosť.

Ako povedal Čarný, Slovensko a Česká republika patria v oblasti platobných kariet medzi najinovatívnejšie trhy. „V bezkontaktnom platení sú naše trhy absolútnou svetovou jednotkou s prakticky stopercentným podielom bezkontaktných terminálov. Bezkontaktné platby využíva takmer 90 % Slovákov a podiel týchto platieb u obchodníkov je na Slovensku až 83 %. Naďalej však existuje priestor pre prijímanie kariet na miestach, kde to ešte stále nie je bežné, ako sú ordinácie lekárov, festivaly, športové štadióny či prevádzky drobných živnostníkov,“ uviedol Michal Čarný. Prioritou spoločnosti Mastercard sú podľa Čarného inovácie. Spoločnosť sa chce zamerať aj na nové formy platieb, napríklad jednoduché prevody peňazí medzi jednotlivými držiteľmi kariet.

Čarný má bohaté skúsenosti

Michal Čarný má viac než osem rokov skúseností s vytváraním a implementáciou firemných stratégií. V spoločnosti Mastercard bol tri roky zodpovedný za prípravu a realizáciu stratégie pre spotrebiteľské a firemné produkty na Slovensku, v Českej republike a v Rakúsku. Na starosti mal tiež implementáciu inovatívnych služieb s pridanou hodnotou, rozvoj netradičných vydavateľov vrátane fintech hráčov a riadenie spoločných aktivít s kľúčovými obchodníkmi.

Pred príchodom do Mastercardu Michal Čarný pôsobil päť rokov v spoločnosti Roland Berger Strategy Consultants, kde viedol poradenské projekty so zameraním na finančné služby a telekomunikačný sektor. Pracoval s klientmi naprieč mnohými regiónmi vrátane strednej a východnej Európy, západnej Európy, južnej Európy a Blízkeho východu. Pôsobil tiež v juhovýchodnej Ázii a v Číne.

Lukeš sa bude venovať digitalizácii

Miroslav Lukeš pôsobil ako generálny riaditeľ pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko takmer osem rokov. Pod jeho vedením došlo k akcelerácii rastu kartových platieb, ale tiež k zavedeniu zásadných inovácií, vďaka ktorým Slovensko a Česko patria medzi najinovatívnejšie krajiny. Popri bezkontaktných a mobilných platbách to bolo prvé globálne spustenie brandu vernostného programu Priceless Specials, zavádzanie bezkontaktných platieb v doprave, užšia spolupráca s verejným sektorom a ďalšie. Teraz bude z newyorskej centrály Mastercard viesť vývoj debetných produktov na globálnej úrovni so zameraním na digitalizáciu.

O spoločnosti

Mastercard pôsobí v oblasti platieb. Prevádzkujeme sieť na spracovanie platieb, ktorá prepája spotrebiteľov, finančné inštitúcie, obchodníkov, vlády a podniky vo viac ako 210 krajinách a oblastiach celého sveta.

K téme

Na internete budú držitelia kariet platiť bezpečnejšie Štefan Máj odchádza zo Slovenskej sporiteľne, nahradí ho Peter Krutil

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X