Rodičia dostanú v októbri zvýšený prídavok na dieťa, namiesto 25,50 im príde 100 eur

Peniaze, deti, sporenie, rodičia
Foto: Ilustračné, www.gettyimages.com

Rodičom nezaopatrených detí vo veku do 18 rokov, ktorí dostávajú prídavky na deti na účet v banke, príde už v tomto týždni na ich účet prídavok na dieťa vyšší o 74,50 eura.

Celková suma prídavku na dieťa tak za september dosiahne 100 eur. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

944-tisíc detí vo veku do 18 rokov

Jednorazové zvýšenie prídavku si zo štátneho rozpočtu vyžiada 70,5 milióna eur. Zvýšený 100-eurový prídavok za september vyplatí štát na 944-tisíc detí vo veku do 18 rokov. Jednorazový prídavok na dieťa vo výške 100 eur na každé dieťa do 18 rokov budú úrady práce a sociálnych vecí vyplácať už od polovice tohto týždňa.

Rodičia, ktorým prídavok na dieťa poukazuje úrad na účet v banke, dostanú 100-eurový pandemický prídavok na dieťa na účet od 13. októbra tohto roka. Tí, ktorým vypláca prídavok na dieťa Slovenská pošta, dostanú túto dávku od 18. do 27. októbra tohto roka.

Prídavok na dieťa sa za september jednorazovo zvýši o 74,50 eura pre všetky rodiny s nezaopatrenými deťmi, ktoré majú alebo mali nárok na prídavok v období od marca 2021 do augusta 2021 okrem tých nezaopatrených detí, na ktoré vznikol nárok na jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur.

Mimoriadny výplatný termín v októbri

Toto jednorazové zvýšenie dostanú aj rodiny, ktoré poberali prídavok na dieťa, avšak ich nezaopatrené dieťa, ktoré by v septembri tohto roka bolo mladšie ako 18 rokov, zomrelo v čase od marca minulého roka do septembra tohto roka.

„Vzhľadom na to, že zber údajov o štúdiu bol ukončený až začiatkom októbra a do pregenerovania dávok pred výplatou v riadnom termíne sa nedostali všetky údaje, úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatia prídavky na dieťa v ďalšom mimoriadnom termíne v októbri,“ uviedlo ministerstvo práce.

Zvýšenie prídavku na dieťa o 74,50 eura je podľa rezortu práce viazané na nárok na prídavok na dieťa v septembri. „Ak nenatiekli údaje o štúdiu v školskom roku 2021/2022 pre študentov vo veku 16 až 18 rokov, prípadne, ak rodič nedoložil potvrdenie, prídavok na dieťa za september v sume 100 eur úrady práce vyplatia v najbližšom výplatnom termíne po získaní údajov o štúdiu,“ dodal rezort práce.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR