Sandberg Capital otvára svoj druhý private equity fond v objeme 109 miliónov eur

exekúcie, peniaze, dlžníci, dane
Vznik centrálneho registra exekúcií schválila Národná rada SR v roku 2014 v rámci zákona o spotrebiteľskom rozhodcovskom konaní. Foto: ilustračné, Getty images

Slovenská správcovská spoločnosť Sandberg Capital otvára svoj druhý private equity fond, Sandberg Investment Fund II, ktorý bude spravovať financie v objeme 109 miliónov eur. Sandberg po prvýkrát medzi svojimi investormi privítal Európsky investičný fond a Tatra banku. Nový fond sa orientuje na investície do malých a stredných podnikov v regióne strednej a východnej Európy, so zameraním na Slovensko a Českú republiku. Spoločnosť Sandberg Capital o tom informovala v utorok.

Cieľom Sandbergu je podporiť ambicióznych podnikateľov v ich snahe vytvoriť regionálnych lídrov a globálnych špecialistov. Fond využíva podporu zo strany Európskej únie v rámci Kapitálového nástroja pre rast (Equity Facility for Growth) zriadeného nariadením Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa založil Program pre konkurencieschopnosť firiem a malých a stredných podnikov (COSME) (2014 – 2020).

Fond benefituje zo širšej spolupráce

Okrem toho fond benefituje aj z podpory Fondu fondov strednej Európy (Central Europe Fund of Funds), iniciatívy vytvorenej Európskym investičným fondom s podporou Európskej investičnej banky a Medzinárodnej investičnej banky spolu s vládami a národnými agentúrami Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Maďarska a Slovinska.

Sandberg Capital, správ. spol., a.s. je správcovská spoločnosť alternatívnych investičných fondov licencovaná a regulovaná Národnou bankou Slovenska. Zameriava sa na investovanie do malých a stredných podnikov v regióne strednej a východnej Európy. Sandberg spravuje aktíva v hodnote 250 miliónov eur a spoločnosti v jeho portfóliu zamestnávajú viac ako 3 000 zamestnancov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Sandberg Capital