Skupina Raiffeisen Bank International vlani viac ako zdvojnásobila zisk

RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI

Rakúska banková skupina podľa predbežných neauditovaných údajov dosiahla v roku 2017 zisk 1,116 mld. eur a prvýkrát od roku 2013 vyplatí dividendy.

Rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International (RBI) v uplynulom roku viac ako zdvojnásobila svoj zisk na 1,116 mld. eur po zisku 520 mil. eur v roku 2016. Vyplýva to z predbežných neauditovaných údajov, ktoré spoločnosť zverejnila v stredu. Banka tiež plánuje prvýkrát od roku 2013 vyplatiť dividendu akcionárom. Jej výšku však oznámi až v polovici marca, kedy bude mať k dispozícii konečné výsledky. Spoločnosť vlani podľa tlačovej správy úspešne pokračovala v znižovaní rezerv na problémové úvery, ktoré stlačila na menej ako polovicu hodnoty z roka 2016.

Optimistický výhľad pre tento rok

Šéf skupiny RBI Johann Strobl uviedol, že na výsledok pozitívne vplývala konjunktúra v strednej a východnej Európe, ako aj úsporné a reštrukturalizačné opatrenia uplynulých rokov. Do roku 2018 sa podľa neho banka pozerá „optimisticky“.

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Raiffeisen Bank International