Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
úvery, bývanie
Ilustračné foto. pixabay.com
2. 07. 2019 10:06 Aktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Slovak Investment Holding a OTP Banka podporia bytové domy za vyše 56 mil. eur

Úvermi bude možné do roku 2023 podporiť 500 bytových domov.

Slovak Investment Holding a OTP Banka prostredníctvom úverov podporia obnovu bytových domov v sume za viac ako 56 mil. eur. Cieľom spolupráce je poskytovanie zvýhodnených úverov vlastníkom bytov a nebytových priestorov na komplexnú obnovu bytových domov za účelom zvýšenia energetickej hospodárnosti. Úvermi bude možné do roku 2023 podporiť 500 bytových domov. Prvé žiadosti o úvery budú môcť žiadatelia podávať už v druhej polovici tohto roka.

Základom zvýhodnených úverov pre vlastníkov bytov a nebytových priestorov je kombinácia finančných prostriedkov Slovak Investment Holding, ktoré pochádzajú z Integrovaného regionálneho operačného programu, a finančných prostriedkov OTP Banky. Slovak Investment Holding ako partner projektu poskytuje úverový finančný nástroj vo výške 39,4 mil. eur pre OTP Banku. Kombináciou finančných prostriedkov oboch partnerov sa vytvorí úverové financovanie vo výške 56,3 mil. eur.

Ochrana prostredia

„Zvyšovanie energetickej hospodárnosti je mimoriadne dôležitým prvkom v otázke ochrany životného prostredia. Preto som rád, že spolu s OTP Bankou máme príležitosť pozitívne prispieť k napredovaniu v tomto smere. OTP Banka navyše disponuje silnými vzťahmi vo väčšine regiónov SR, kam podpora z tohto finančného nástroja poputuje,,“ poznamenal generálny riaditeľ Slovak Investment Holding Ivan Lesay.

„Teším sa, že môžeme klientom poskytnúť zvýhodnené úvery na zvýšenie energetickej hospodárnosti ich bývania. Našu spoluprácu so Slovak Investment Holding vnímame ako malý príspevok nielen k úsporám pre rodinné rozpočty za ušetrené energie, ale aj ako ochranu životného prostredia,,“ uviedla generálna riaditeľka OTP Banky Slovensko Zita Zemková.

O spoločnostiach

Slovak Investment Holding je akciová spoločnosť v 100-percentnom vlastníctve štátu. Jej hlavným poslaním je podpora strategických verejných i súkromných investícií na Slovensku v oblasti infraštruktúry, energetickej efektívnosti, odpadového hospodárstva, sociálnej ekonomiky, malých a stredných podnikov, zdravotníctva a kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Finančné prostriedky na realizáciu investícií čerpá z európskych štrukturálnych a investičných fondov. Slovak Investment Holding financuje projekty výlučne návratnou formou, teda pomocou finančných nástrojov, a nie grantovým spôsobom.

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X