Slovenská Generali a Generali Česká poisťovňa sa prepoja, zlúčenie ešte musia schváliť príslušné orgány

Generali
Foto: ilustračné, Generali Poisťovňa, a.s.

Slovenská poisťovňa Generali sa koncom tohto roka organizačne prepojí s Generali Českou poisťovňou. Prepojenie ešte podľa vyjadrení spoločnosti podlieha schváleniu príslušných orgánov dohľadu. Následne bude Generali na Slovensku pôsobiť ako pobočka Generali Českej poisťovne, a to pod názvom Generali Poisťovňa, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Obe firmy už od minulého roka intenzívne spolupracujú a hľadajú synergie v rámci rôznych oblastí. „Chceme využiť expertízu, kapacity a tie najlepšie skúsenosti z oboch firiem k trvalému prepojeniu tímov a k vytvoreniu novej štruktúry, ktorá bude dávať zmysel,“ hovorí generálny riaditeľ Generali Českej poisťovne a country manažér skupiny Generali pre Českú republiku a Slovensko Roman Juráš.

Organizačné prepojenie podlieha aktuálne schvaľovaniu príslušných orgánov dohľadu. Po získaní súhlasu od orgánov dohľadu budú o zmene informovaní všetci klienti na Slovensku v zákonnej lehote, ktorá je 30 dní. Prepojenie nebude mať však podľa vyjadrení spoločnosti vplyv na existujúce zmluvy, poskytované služby a servis voči klientom, ako aj obchodným partnerom.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou talianskej skupiny Generali, ktorá pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman Juráš
Firmy a inštitúcie Generali Poisťovňa