Slovenská sporiteľňa od júna mení cenník poplatkov, niektoré služby zdražejú

Slovenská sporiteľňa
Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza.

Klienti Slovenskej sporiteľne si za niektoré služby priplatia. Podľa Finančného kompasu totiž banka od 1. júna 2020 zvyšuje poplatky pri hotovostných aj bezhotovostných platobných službách, či sporiacich produktoch. Zmena sa dotkne aj podmienok poskytovania bezplatného vedenia účtu a zasielania výpisov, budú zahrnuté nové služby pri legislatívnych účtoch.

„Zmeny, ku ktorým sme sa rozhodli pristúpiť, súvisia so snahou o čo najväčšiu digitalizáciu a postupné odbúravanie hotovostných operácií a papierovania,“ povedala hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková. Zároveň doplnila, že poplatok za bežný účet nemenia.

Banka urobila aj ústupok

Banka zrušila poskytovanie 50-percentnej zľavy za vedenie účtu. Poskytnutá bude už len 100-percentná zľava, kde budú taktiež stanovené podmienky na získanie. Pre všetkých klientov platí, že ak podmienky polovičnej alebo plnej zľavy splnili vo februári, zľavu im automaticky bez ohľadu na to, či aktuálne budú spĺňať podmienky, banka ponechá až do konca septembra 2020, teda aj v období po zmene cenníka.

Banka si totiž uvedomujeme, že v dôsledku koronavírusu ľudia nakupujú menej a v najbližších mesiacoch môže byť pre nich zložité splniť podmienku platieb kartou či pravidelného sporenia.

Slovenská sporiteľňa podľa Cesnakovej intenzívne investuje do oblasti digitalizácie a priniesla viacero inovácií tak, aby klienti mohli bankovať moderne a využívať výhody súčasných technológií.

„Preto aktuálne pre všetky typy účtov sprístupňujeme bezplatné digitálne bankovanie George tak, aby každý klient mal automaticky zabezpečený prístup k online službám. Doteraz bol George mimo balíkov služieb za poplatok,“ vysvetľuje Cesnaková.

Čo sa zmení

V rámci elektronických služieb SMS poplatok stúpne z jedného eura na dve eurá. Potvrdenie o vykonaní domáceho prevodu zdražie z 5 eur na 10 eur. Jednorazový príkaz na úhradu na pobočke bude za poplatok 5 eur, pôvodne 3 eurá. Urgentný prevod cez elektronické služby zdražie z 8 eur na 10 eur. Zmena alebo zrušenie trvalého príkazu alebo súhlasu s inkasom na pobočke bude za poplatok 5 eur, pôvodne 3 eurá.

V rámci hotovostných operácií vklad hotovosti na účet zdražie z 0,50 eura až na 3 eurá a výber hotovosti z účtu bude za 6 eur miesto pôvodných štyroch eur. Zdražie taktiež manipulácia s mincami, či už triedenými alebo netriedenými. Za zasielanie výpisov v papierovej forme poštou si klient zaplatí jedno euro.

O spoločnosti

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste. Ku koncu minulého roka Slovenská sporiteľňa zamestnávala 4 110 ľudí, evidovala takmer 2,2 milióna klientov a vyše 1,5 milióna vydaných platobných kariet. Prevádzkovala 233 pobočiek a 756 bankomatov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marta Cesnaková
Firmy a inštitúcie Slovenská sporiteľňa