Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dohoda, podpis, zmluva
Ilustračné foto pixabay.com
21. 12. 2015 12:26 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Slovenská sporiteľňa podpísala zmluvu s EIB o úverovej linke

O prostriedky môžu požiadať malé a stredné podniky, veľké firmy aj klienti z verejného a neziskového sektora.
Slovenská sporiteľňa podpísala zmluvu s Európskou investičnou bankou (EIB) o úverovej linke v objeme 50 mil. eur. Malé a stredné podniky, veľké firmy a klienti z verejného a neziskového sektora tak majú v novom roku opäť príležitosť získať zdroje financovania so zníženou úrokovou sadzbou do 0,35 % ročne oproti bežnému úveru. Informovala o tom sporiteľňa.
Podmienky úveru
Maximálna výška úveru je 12,5 mil. eur. Celkové projektové náklady nesmú presiahnuť 25 mil. eur. Minimálna lehota splatnosti úveru je od dvoch do piatich rokov. Lehota implementácie projektu je od troch do piatich rokov podľa typu klienta.

O finančné prostriedky z úverovej linky EIB budú môcť klienti požiadať vo všetkých firemných centrách Slovenskej sporiteľne od januára 2016. Úverové prostriedky môžu byť použité ako investičné zdroje alebo ako prevádzkový kapitál.
Spolupráca už od roku 2004
EIB je banka Európskej únie financovaná z pôžičiek na kapitálových trhoch a z vkladov akcionárov – členských štátov EÚ. Úlohou EIB je prispievať k integrácii, vyváženému rozvoju, ekonomickej a sociálnej kohézii členských štátov EÚ. Slovenská sporiteľňa spolupracuje s EIB od roku 2004.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Odporúčané články

Na čo myslieť predtým, než si vezmeme úver? Úvery domácnostiam spomalili, dôvodom sú opatrenia NBS a postupné nasycovanie trhu

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Polícia vyšetruje vraždu v Belej, muža našli v pivnici so sečnou ranou na hlave Používanie sociálnych sietí môže podľa výskumu znásobovať depresie, najmä u dievčat Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili Foto: Turista prežil približne 20-metrový pád vo Vysokých Tatrách Video: Malý dugong, ktorý sa stal hviezdou internetu, zomrel po prehltnutí plastov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X