Slovenská sporiteľňa zmení svoj cenník, z pôvodnej škály piatich účtov vzniknú len dva typy

Slovenská sporiteľňa
Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza.

Slovenská sporiteľňa od 1. marca 2022 nahrádza svoje pôvodné účty za nové a zároveň mení aj ich spoplatňovanie a podmienky pre získanie 100 % z mesačného poplatku. Ako ďalej informuje Finančný kompas, od marca 2022 sa ruší aj možnosť jednej bezplatnej mimoriadnej splátky úveru nad rámec stanovený zákonom o úveroch na bývanie. Z pôvodnej škály piatich účtov vzniknú len dva typy. Tie nové prinesú mierne zvýšenie poplatkov.

Zľava z poplatku za bežný účet

Ako ďalej pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková, cena sa v prípade exkluzívneho účtu mení presne po desiatich rokoch a v prípade klasického osobného účtu po takmer deviatich rokoch od poslednej úpravy. Za toto obdobie klientom banka podľa Cesnakovej priniesla množstvo vylepšení.

Čo sa týka podmienok na získanie zľavy z poplatku, banka navýšila objem platieb kartou. „Neočakávame, že by to malo mať dopad na to, koľko klientov získa účet bez poplatkov. Ľudia od vypuknutia pandémie oveľa viac platia kartou, nakupujú na internete, do popredia sa dostávajú mobilné platby telefónom, či hodinkami. Výrazne sa tiež zvýšila aj vybavenosť jednotlivých obchodníkov platobnými terminálmi a dnes bežne zaplatíte kartou na mieste, kde by ste si to pred dvoma rokmi nedokázali predstaviť,“ konštatuje Cesnaková.

Mimoriadne splátky hypotéky

Pre hypotéky poskytnuté od 1. marca 2022 banka ukončuje možnosť jednej bezplatnej mimoriadnej splátky úveru nad rámec stanovený zákonom o úveroch na bývanie. „Pôvodný spôsob mimoriadnych splátok nad rámec zákona nahrádzame novým, ešte lepším,“ zdôvodnila Cesnaková.

Klienti budú po novom môcť každý mesiac urobiť online mimoriadnu splátku vo výške troch mesačných splátok, minimálne 50 eur, bez poplatku. „Takto budú môcť robiť mimoriadne splátky oveľa flexibilnejšie a jednoduchšie,“ myslí si Cesnaková.

Klienti môžu zároveň využiť zákonom stanovenú mimoriadnu splátku do výšky 20 % z pôvodne poskytnutej výšky úveru a rovnako mimoriadnu splátku alebo predčasné splatenie po ukončení doby fixácie úplne bez poplatku.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Marta Cesnaková
    Firmy a inštitúcie Slovenská sporiteľňa