Slovensko dopredalo dlhopisy z aprílovej aukcie za viac ako 26 miliónov eur

Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Francisco Seco

Nekonkurenčnou časťou aukcie tak v utorok štát zavŕšil aprílové domáce predaje štátnych bondov, v ktorých si aj s pondelňajšou konkurenčnou časťou od investorov požičal celkovo 245,6 mil. eur.

Štát v utorok dopredal ďalšie dlhopisy za 26,3 mil. eur. Nekonkurenčnou časťou aukcie tak zavŕšil aprílové domáce predaje štátnych bondov, v ktorých si aj s pondelňajšou konkurenčnou časťou od investorov požičal celkovo 245,6 mil. eur. Informovala o tom Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity.

V utorňajšej nekonkurenčnej časti aukcie ponúkol investorom dlhopisy z dvoch emisií. Pri dlhopisoch splatných v júni 2028 mohli investori dodatočne nakúpiť cenné papiere za 20,8 mil. eur. Napokon celkový dopyt dosiahol 3,6 mil. eur pri priemernej cene 104,3322 %. V druhej aukcii bondov splatných v januári 2031 zase ARDAL ponúkol dodatočných 23 mil. eur, z ktorých investori nakúpili celý objem pri priemernej cene 108,6813 %.

Čítajte aj:

Slovensko tak tento rok zatiaľ v domácich aukciách predalo štátne dlhopisy za vyše 900 mil. eur. Okrem toho štát začiatkom apríla úspešne umiestnil na medzinárodnom trhu nový 11-ročný dlhopis, z ktorého sa predala miliarda eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ARDAL Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity