Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP/Paulo Duarte
15. 04. 2019 11:24 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Slovensko predalo dlhopisy za takmer 220 mil. eur

Aprílová domáca aukcia štátnych dlhopisov bude po pondelňajšej konkurenčnej časti pokračovať v utorok nekonkurenčnou časťou, v ktorej budú môcť investori ešte nakúpiť cenné papiere za takmer 44 mil. eur.

Štát si v konkurenčnej časti aprílovej domácej aukcie štátnych dlhopisov požičal 219 mil. eur. Investorom opäť ponúkal cenné papiere z dvoch emisií. V prvej aukcii bondov splatných v júni 2028 predal dlhopisy za 104 mil. eur a v druhej aukcii cenných papierov so splatnosťou v januári 2031 dosiahol akceptovaný dopyt 115 mil. eur. Informovala o tom Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

O dlhopisy prejavili investori veľký záujem

Dopyt v oboch aukciách pritom opäť niekoľkonásobne prevýšil výsledný akceptovaný objem. V aukcii bondov splatných v roku 2028 investori prejavili záujem nakúpiť slovenské štátne cenné papiere za 231 mil. eur pri priemernom požadovanom výnose do splatnosti 0,5287 % p.a. ARDAL napokon predal dlhopisy pri priemernom výnose 0,5142 % p.a. V druhej aukcii investorský dopyt dokonca dosiahol až 454 mil. eur pri priemernom požadovanom výnose 0,8683 % p.a. Priemerný akceptovaný výnos do splatnosti napokon dosiahol 0,8465 % p.a.

Aprílová domáca aukcia štátnych dlhopisov bude po pondelňajšej konkurenčnej časti pokračovať v utorok nekonkurenčnou časťou. V nej budú môcť investori ešte nakúpiť dlhopisy splatné v roku 2028 za 20,8 mil. eur pri priemernej cene 104,3322 % a bondy so splatnosťou v roku 2031 za 23 mil. eur s priemernou cenou 108,6813 %.

Čítajte aj:

Slovensko tak tento rok zatiaľ v domácich aukciách predalo štátne dlhopisy za vyše 874 mil. eur. Okrem toho štát začiatkom apríla úspešne umiestnil na medzinárodnom trhu nový 11-ročný dlhopis, z ktorého sa predala miliarda eur.

Odporúčané články

Japonsko je najväčším vlastníkom amerických dlhopisov, predbehlo Čínu Slovensko dopredalo ďalšie štátne bondy za viac ako 39 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X