Slovensko v utorok dopredalo štátne dlhopisy za 8 mil. eur

Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Francisco Seco

Štát si tak v májových domácich aukciách štátnych dlhopisov celkovo na finančnom trhu požičal 208,1 mil. eur.

Štát v utorňajšom pokračovaní májovej aukcie dlhopisov dopredal cenné papiere za 8 mil. eur. V nekonkurenčnej časti aukcie pritom investori nakúpili iba dlhopisy z emisie splatnej v januári 2031 pri priemernej cene 110,6040 %, pričom k dispozícii mali bondy v objeme 23,1 mil. eur.

Z druhej ponúkanej emisie splatnej v októbri 2047 mohli investori nakúpiť cenné papiere za 17 mil. eur pri priemernej cene 113,2304 %, nenakúpili však žiadne.

Čítajte aj:

Podľa údajov Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL) si tak v májových domácich aukciách štátnych dlhopisov Slovensko celkovo na finančnom trhu požičalo 208,1 mil. eur. Väčšinu z predaja emisie splatnej v roku 2031, kde investori v pondelok v konkurenčnej časti aukcie nakúpili cenné papiere za 115,5 mil. eur. Zvyšných 84,6 mil. eur získal štát v nekonkurenčnej aukcii z predaja dlhopisov splatných v roku 2047.

Slovensko tak tento rok zatiaľ v domácich aukciách predalo štátne dlhopisy za vyše 1,1 mld. eur. Okrem toho štát začiatkom apríla úspešne umiestnil na medzinárodnom trhu nový 11-ročný dlhopis, z ktorého sa predala miliarda eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ARDAL Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity