Službu Apple Pay začala ponúkať už aj VÚB banka

Apple Pay
Platba pomocou služby Apple Pay. Foto: ilustračné, SITA/AP


VÚB banka rozšírila možnosti platenia mobilom o službu Apple Pay. Informovala o tom prostredníctvom tlačovej správy. Ešte začiatkom decembra VÚB banka na sociálnej sieti informovala, že už o pár dní Apple Pay klientom ponúkne. Pôvodne však počítala so službou ešte skôr. Viaceré spoločnosti túto službu na Slovensku odštartovali koncom júna tohto roka a postupne sa pridávali ďalšie.

VÚB banka bola jednou z posledných veľkých bánk, ktorá túto službu doteraz neponúkala. Ostáva už len ČSOB. „Tak službu Apple Pay, ako aj ďalšie moderné platobné služby považujeme za dôležitú súčasť dnešných platobných metód, a preto aktuálne pracujeme na ich zavedení a sprístupnení v priebehu budúceho roka,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová.

Služba a jej bezpečnosť

Bezpečnosť a diskrétnosť sú základom pre službu Apple Pay. Pri použití debetnej karty pri platbách cez Apple Pay, nie sú údaje o karte uložené v mobilnom zariadení, ani na serveroch Apple. Namiesto toho má každé zariadenie pridelené unikátne číslo (tzv. Device Account Number alebo token), ktoré je zakryptované a bezpečne uložené v tzv. Secure elemente zariadenia. Každá platba je overená tiež prostredníctvom jednorázového unikátneho bezpečnostného kódu.

Mobilná platobná a digitálna peňaženka od spoločnosti Apple, tzv. Apple Pay, je na Slovensku dostupná od 26. júna 2019. Termín jej spustenia sa u nás pritom stále posúval. V prvej vlne začali službu ponúkať Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, J&T Banka, mBank, Boon, Edenred, Monese, N26 a Revolut. Okruh spoločností sa potom začal rozširovať. Majitelia mobilov so systémom Android majú pritom možnosť platiť prostredníctvom Google Pay už od februára 2018.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna Jamborová
Firmy a inštitúcie ČSOB Československá obchodná bankaVÚB Všeobecná úverová banka