Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf, vývoj
Ilustračný obrázok. pixabay.com
23. 10. 2016 8:46 Financie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

S&P zlepšila výhľad ratingu Francúzska, Fitch však zhoršil výhľad Talianska

Agentúra Fitch revidovala výhľad ratingu Talianska na negatívny zo stabilného.

Ratingová agentúra S&P Global Ratings zlepšila výhľad dlhodobého ratingu Francúzska na stabilný z negatívneho. Zároveň krajine potvrdila rating dlhodobých záväzkov na úrovni AA a rating krátkodobých záväzkov na stupni A-1+. Zlepšenie výhľadu dlhodobého ratingu odzrkadľuje to, že francúzska vláda postupne realizuje reformy daňového systému a zákonníka práce.

S&P považuje plán poklesu deficitu za dosiahnuteľný
Základný trend ekonomického rastu Francúzska sa podľa agentúry pravdepodobne bude pomaly zlepšovať. S&P prognózuje, že francúzsky hrubý domáci produkt (HDP) v tomto roku posilní o 1,3 %. Agentúra zároveň konštatovala, že v uplynulých rokoch Francúzsko dosahuje pokrok vo fiškálnej oblasti. Deficit verejných financií klesol z úrovne 7,2 % HDP v roku 2009 na 3,5 % HDP v roku 2015. S&P pritom považuje tohtoročný plán poklesu deficitu na 3,3 % HDP za dosiahnuteľný.

Taliansky dlh bude rásť
Ratingová agentúra Fitch však revidovala výhľad ratingu Talianska na negatívny zo stabilného. Zároveň krajine potvrdila dlhodobý emisný rating (IDR) v zahraničnej a domácej mene na stupni BBB+. Fitch totiž predpokladá, že taliansky verejný dlh do konca tohto roka mierne stúpne, a to na 132,8 % HDP z úrovne 132,3 % HDP, na ktorej bol v závere roka 2015. Agentúra odhaduje, že verejný dlh krajiny bude kulminovať vo výške 133,3 % HDP v roku 2017. Zároveň zhoršila prognózu rastu ekonomiky Talianska. Odhaduje, že v tomto roku posilní o 0,8 %, pričom v apríli rátala s hospodárskym rastom krajiny v tomto roku o 1 %.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Glosa: Stožiar? A nie je 30 metrov trochu málo?  Ruské lietadlo narušilo vzdušný priestor Fínska, prípadom sa zaoberá pohraničná stráž Video: Musel som sa vyhnúť cyklistovi, ktorý zaostal, priblížil Sagan záver 11. etapy Tour de France 2019 Cséfalvayová by nemala zavádzať verejnosť, reaguje Danko na jej neschválené zahraničné cesty Na Slovensku pristane zvyšných päť vrtuľníkov Black Hawk, ministerstvo pracuje na ich výzbroji Neverte mýtom o „éčkach“, Európsky úrad ich bezpečnosť znovu prehodnocuje ŠK Slovan Bratislava končí v Lige majstrov už v prvom predkole, vyradila ho Sutjeska Nikšič

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X