Spoločnosť Gallagher odkupuje minoritný podiel firmy Renomia

Renomia
Ilustračné foto. Zdroj: Renomia.

Maklérska spoločnosť Renomia bude naďalej pôsobiť pod rovnakou značkou.

Maklérska spoločnosť Gallagher odkupuje minoritný podiel firmy Renomia. Ide o 30-percentný podiel bez možnosti ďalšieho navýšenia. Maklérska spoločnosť Renomia bude podľa jej vyjadrení naďalej pôsobiť pod rovnakou značkou. Riadená bude súčasnými akcionármi a manažmentom a bude pokračovať v napĺňaní svojej vízie a stratégie. Transakcia podlieha regulačnému schváleniu. Očakáva sa, že bude dokončená v treťom štvrťroku 2019.

Kúpa minoritného podielu zo strany spoločnosti Gallagher je ďalší krok v prehĺbení partnerstva s firmou Renomia a nadväzuje na vzájomné dlhodobé skúsenosti. Spoločnosť Renomia je už od roku 2004 členom celosvetovej siete nezávislých poisťovacích maklérov Gallagher Global Alliance. Gallagher okrem rozvoja know-how a produktového portfólia vo svete súčasne podporí rozvoj Firmy Renomia formou navýšenia kapitálu do firmy. To dá spoločnosti podľa jej vyjadrení väčšie možnosti na kvalitné akvizície vo všetkých krajinách regiónu strednej a východnej Európy.

O spoločnostiach

Gallagher je obchodná značka spoločnosti Arthur J. Gallagher & Co., globálneho poisťovacieho makléra. Spoločnosť má sídlo v Chicagu. V Európe pôsobí od roku 1974 vďaka založeniu londýnskej pobočky. Gallagher celosvetovo zamestnáva viac ako 30 tis. ľudí a vďaka sieti maklérov a konzultantov ponúka svoje služby vo vyše 150 krajinách.

Renomia Group je medzinárodná spoločnosť založená v roku 1993 v Českej republike, ktorá poskytuje komplexné služby v oblasti poistenia, risk manažmentu a financií vo všetkých segmentoch. Spoločnosť Renomia pôsobí na Slovensku od roku 2001.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom