Spoločnosť VÚB Asset Management s polročným ziskom 3,7 mil. eur

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Francisco Seco

Správcovská spoločnosť VÚB Asset Management dosiahla v prvom polroku čistý zisk 3,7 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nepatrné zvýšenie o 2,8 %. Čisté výnosy z poplatkov a provízií stúpli o necelé jedno percento na 2,45 mil. eur. „S hospodárskymi výsledkami za prvý polrok sme spokojní. Existujú znaky zlepšenia príjmov aj v dôsledku úspešnej implementácie poradenských služieb poskytovaných obchodnými sieťami VÚB banky, s ktorými úzko spolupracujeme,“ povedal pre agentúru SITA generálny riaditeľ VÚB Asset Management Marián Matušovič.

V minulom roku spoločnosť dosiahla čistý zisk 4,49 mil. eur pri medziročnom poklese o 18,2 %. Trhový podiel firmy bol vlani na úrovni 19,85 %. Situáciu na finančnom trhu počas roka 2018 firma chrakterizovala ako neľahkú. Účastníci trhu boli svedkami vysokej volatility, ktorú ovplyvňovalo viacero ekonomicko-politických udalostí. Napriek tomu globálny ekonomický rast zotrval solídny počas celého roka. Po predošlom boome bolo však badať jeho postupné spomaľovanie.

O spoločnosti

Spoločnosť VÚB Asset Management vznikla 17. apríla 2000 zápisom do Obchodného registra SR. Hlavným predmetom činnosti firmy je vytváranie a spravovanie podielových fondov. Od 1. júna 2018 sa majoritným vlastníkom stala spoločnosť Eurizon Capital SGR S.p.A. so sídlom v Taliansku. Správcovská spoločnosť je členom skupiny Intesa Sanpaolo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Matušovič
Firmy a inštitúcie VÚB Asset Management