Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lízing
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto Jeroen van Oostrom/FreeDigitalPhotos.net
21. 05. 2019 9:58 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Spoločnosti UniCredit Leasing Slovakia sa vlani v nových obchodoch darilo

Najväčší potenciál je podľa vyjadrení spoločnosti v investíciách do efektivity výroby a automatizácie.

Spoločnosť UniCredit Leasing spolu so svojimi dcérskymi firmami prefinancovala v minulom roku nové obchody v obstarávacej cene 319,2 mil. eur pri medziročnom náraste o 17 %. Ako spoločnosť informovala vo výročnej správe, prostredníctvom nových zmlúv financovala len hnuteľné predmety. Celkovo vlani uzatvorila 10 633 nových zmlúv o financovaní. Čistá financovaná hodnota stúpla o 19,2 % na 271 mil. eur. Individuálny čistý zisk za minulý rok predstavoval 15,5 mil. eur pri medziročnom náraste o 66,9 %. Avšak konsolidovaný zisk zaznamenal pokles o 6,9 % na 9,93 mil. eur.

Osobné a úžitkové automobily tvorili vlani 54 % z celkového objemu všetkých novo uzatvorených obchodov spoločnosti. Financovanie tohto segmentu je podľa vyjadrení spoločnosti stabilné, bez väčších výkyvov, pričom pri nižších počtoch zmlúv boli financované predmety s vyššou hodnotou. Financovanie technológií a dopravných zariadení tvorilo vlani 46 %. Z celkového objemu hodnoty financovanej komodity technológií a dopravných zariadení tvorili najväčší podiel výrobné stroje a zariadenia.

Najväčší potenciál je podľa vyjadrení spoločnosti v investíciách do efektivity výroby a automatizácie. Celý výrobný sektor, a nielen ten, má podľa spoločnosti obrovský problém s nachádzaním adekvátnej pracovnej sily. Rok 2018 sa niesol v znamení zvýšeného dopytu po financovaní segmentu zložitejších technológií s vyššou hodnotou, hlavne v oblasti strojov a zariadení a robotizácie výroby. „V oblasti technológií financujeme dlhodobo rok čo rok väčšie objemy a posilňujeme našu pozíciu,“ informovala spoločnosť.

O spoločnosti

UniCredit Leasing Slovakia je lízingová spoločnosť, ktorá aktívne pôsobí na slovenskom lízingovom trhu od roku 1996. Je súčasťou finančnej skupiny UniCredit. Činnosť lízingovky ako aj jej dcérskych a sesterských spoločností je sústredená na lízing osobných a úžitkových automobilov, lízing ostatných dopravných prostriedkov a lízing technológií a sprostredkovanie poistenia. Konsolidovaný celok UniCredit Leasing Slovakia zahŕňa aj UniCredit Broker, UniCredit Fleet Management a UniCredit Leasing Insurance.

K téme

Spoločnosť Tatra Asset Management s polročným ziskom takmer 5 mil. eur Asset Management Slovenskej sporiteľne s polročným ziskom cez 723 tis. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Cséfalvayová vystupuje z Mosta-Híd, spomína sa v súvislosti s Dobrou voľbou NAKA zastavila trestné stíhanie vydierania exprezidenta, Fico sa podľa Kisku usvedčuje sám Fanúšik, ktorý napadol Mitreu, dostane doživotný zákaz vstupu na zápasy Slovana Bratislava Slovan nechce hrať pred prázdnymi tribúnami, ponúka voľné vstupenky pre deti Foto: Prezidentka Čaputová vyjadrila podporu proreformným snahám Ukrajiny Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy Opitej matke vypadla z kočíka päťmesačná dcéra a nechala ju na chodníku

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X