Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot
Ilustračné foto Wüstenrot
13. 08. 2018 8:45 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Sporiteľňa Wüstenrot za polrok so ziskom za viac ako 1,2 mil. eur

V medziročnom porovnaní je to nárast o 53,9 %.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa dosiahla v prvom polroku čistý zisk 1,21 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou, v medziročnom porovnaní je to nárast o 53,9 %. Čisté úrokové výnosy zaznamenali nárast o 13 % na 5,23 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií boli za prvých šesť mesiacov vo výške 1,53 mil. eur. V porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi minulého roka je to zvýšenie o 6,4 %.

Bilančná suma bola na konci júna vo výške 448,1 mil. eur. V porovnaní so stavom z konca vlaňajška je to nárast o 6,8 %. Pohľadávky voči klientom stúpli o 8,1 % na 324,2 mil. eur, pričom väčšinu z toho tvorili medziúvery pre fyzické osoby. Záväzky voči klientom sa zvýšili o 1,3 % na 380,8 mil. eur.

O spoločnosti

Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. V decembri 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 100 % akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X