Súd vydal uznesenie o začatí reštrukturalizačného konania Arca Capital Slovakia

dokumenty
Foto: ilustračné, Thinkstock

Okresný súd Bratislava I vydal uznesenie o začatí reštrukturalizačného konania spoločnosti Arca Capital Slovakia. Súd tak vyhovel návrhu firmy na povolenie jej reštrukturalizácie. Ide tak podľa vyjadrení spoločnosti o prvú fázu procesu reštrukturalizácie. Automaticky sa preruší konkurzné konanie, ktoré sa iniciovalo na základe veriteľského návrhu.

„Reštrukturalizačné konanie prinesie veriteľom oveľa vyššiu mieru uspokojenia ich pohľadávok než konkurzné konanie,“ informuje firma. Reštrukturalizačný posudok počíta podľa vyjadrení zástupcov spoločnosti s uspokojením veriteľov vo výške výrazne prevyšujúcej zákonnú hranicu miery uspokojenia nezabezpečených pohľadávok.

Druhou fázou procesu reštrukturalizácie je samotné povolenie reštrukturalizácie Arca Capital Slovakia. Na vydanie rozhodnutia o povolení reštrukturalizácie má Okresný súd Bratislava I lehotu 30 dní od začatia reštrukturalizačného konania. Následne bude firma plne súčinná a svojim veriteľom poskytne potrebné inštrukcie na prihlasovanie ich pohľadávok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arca Capital