Svetová banka oznámila partnerstvo so slovenskou firmou InoBat Auto, ich cieľom je stavba gigafabriky

InoBat
Spoločnosť InoBat Auto. Foto: www.facebook.com

Svetová banka uzavrela prostredníctvom International Finance Corporation (IFC) koncom minulého roka dohodu o spoločnom rozvoji so slovenskou spoločnosťou InoBat Auto. IFC sa v rámci Svetovej banky zameriava na rozvoj a financovanie súkromného sektora.

Ako informoval InoBat Auto, cieľom partnerstva je stavba gigafabriky v strednej a juhovýchodnej Európe v rámci globálnej platformy InoBat v Európe, USA a Indii.

„Jedinečný prístup IFC k riešeniu najväčších svetových rozvojových výziev spočíva v spolupráci s vládami, spoločnosťami zo súkromného sektora a rozvojovými partnermi pri hľadaní, vývoji a poskytovaní inovatívnych riešení,“ uviedol globálny manažér Upstream, Manufacturing, Agribusiness & Services v rámci IFC Femi Akinrebiyo.

Prostredníctvom partnerstva s InoBat sa podľa neho IFC zameriava na podporu európskeho programu dekarbonizácie a vytvára nové príležitosti pre investície do e-mobility.

International Finance Corporation

IFC je člen skupiny Svetovej banky, je najväčšou globálnou rozvojovou inštitúciou zameranou na súkromný sektor na rozvíjajúcich sa trhoch. Pracuje vo viac ako 100 krajinách a využíva kapitál, odborné znalosti a vplyv na vytváranie príležitostí v rozvojových krajinách.

Vo fiškálnom roku 2021 vyčlenila 31,5 mld. USD súkromným spoločnostiam a finančným inštitúciám v rozvojových krajinách.

(1 EUR = 1,1345 USD)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Femi Akinrebiyo
Firmy a inštitúcie InoBat AutoInternational Finance Corporation (IFC)Svetová banka