Swiss Life chce na Slovensku ďalej expandovať

Dohoda, podanie rúk
Foto: Thinkstock.com

Švajčiarska finančná skupina Swiss Life chce na Slovensku ďalej expandovať. Do slovenskej spoločnosti Fincentrum vstúpila pred dvoma rokmi. Skupina má záujem o profesionálov z bankovej, poistnej či investičnej sféry. „Zároveň by sme sa radi poobzerali po kvalitných spoločnostiach a niektoré z nich kúpili,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Fincentrum František Dragúň.

Firma upozorňuje, že nepôjde o nábor ale o výber. „Pre nás je kľúčové získať tých správnych ľudí,“ dodáva. Majú rozpracované projekty na štyri roky dopredu. „Každý z nich nás posunie skokovo vpred. Chceme posúvať hranice digitalizácie v riešeniach pre klientov,“ tvrdí generálny riaditeľ Fincentra.

Swiss Life je poprednou európskou finančnou skupinou pôsobiacou v oblasti správy privátnych aj korporátnych financií, riadenia rizík a zaistenia penzie. Pôsobí vo Švajčiarsku, ale má silné postavenie aj v Nemecku, Rakúsku, Veľkej Británii, Luxembursku a Českej republike.

Spoločnosť Fincentrum vznikla v apríli 2000 s cieľom vybudovať na českom internete finančný portál. Web kúpila v júli 2001 akciová spoločnosť Mafra. Po predaji internetového portálu pokračovala skupina Fincentrum v rozvoji finančno-sprostredkovateľských aktivít. Na Slovensku pôsobí od roku 2007.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FincentrumSwiss Life