Tatra banka rozdelí akcionárom menšiu čiastku, väčšinu výnosov presunie na účet nerozdeleného zisku

Niekoľko miliónový doplatok na daniach sa týka desiatich rokov od roku 2009.
Tatra banka rozdelí akcionárom takmer 70 miliónov eur z nerozdeleného zisku minulých rokov. Foto: Ilustračné, Gettyimages

Tatra banka sa rozhodla, že väčšinu z minuloročného zisku, ktorý bol na úrovni 106,3 milióna eur, dá na účet nerozdeleného zisku minulých rokov. Valné zhromaždenie akcionárov bude o tom rokovať koncom apríla, pričom na tento účet by malo ísť niečo vyše 100 miliónov eur. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Tatra banky Zuzana Žiaranová, na výplatu výnosov z investičných certifikátov pripadá časť zisku vo výške 6,3 milióna eur.

Medzi akcionárov zároveň rozdelia nerozdelený zisk z minulých rokov v celkovej výške 68,2 milióna eur. Na jednu kmeňovú akciu v menovitej hodnote 800 eur pripadá dividenda vo výške 848 eur. Na kmeňovú akciu v hodnote 4 000 eur pripadá dividenda za 4 240 eur. A na jednu prioritnú akciu v menovitej hodnote štyri eurá pripadá dividenda vo výške 4,25 eura.

Individuálny zisk banky sa v medziročnom porovnaní znížil o 21,2 percenta. Za poklesom zisku je podľa vyjadrení spoločnosti primárne nárast tvorby rizikových nákladov o 255 percent, a to z úrovne 18,1 milióna eur na 64,3 milióna eur. Išlo o proaktívne rozhodnutie v reakcii na pandémiu nového koronavírusu.

Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Žiaranová
Firmy a inštitúcie Tatra banka