Tatra banka upozorňuje na nárast phishingu, pre klientov má dôležitý odkaz

Phishing
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Tatra banka zaznamenala nárast podvodného konania, tzv. phishing. Ako ďalej informovala na svojej internetovej stránke, ide o spôsob získavania citlivých bankových informácií cez e-mail alebo sms správu. Podvodný e-mail vzbudzuje dojem, že odosielateľom je Tatra banka.

Podvodná stránka

Obsahuje odkaz na podvodnú stránku a pod rôznymi zámienkami požaduje od klientov zadanie osobných a identifikačných údajov.

Podvodnú stránku je však možné podľa vyjadrení banky rozoznať. Text e-mailu je napríklad v inom než slovenskom jazyku a obsahuje gramatické chyby alebo preklepy.

Neklikajte na prílohy ani linky

Taktiež názov podvodného webu je odlišný od oficiálneho názvu banky, v adresnom poli prehliadača chýba označenie https, nezobrazuje sa zelený alebo žltý zámoček, prípadne stránka je graficky nedokonalá, pôsobí ako zle načítaná.

Banka nikdy nežiada citlivé osobné a bankové informácie cez sms alebo e-mail a priložený link. Citlivé údaje nikdy nezdieľajte s treťou stranou, aj keby sa javila ako banka. Na e-mail neodpovedajte ani neklikajte na jeho prílohy alebo linky,“ upozorňuje Tatra banka.

Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Tatra banka