Trh operatívneho lízingu na Slovensku rastie

Lízing
Ilustračné foto hyena reality/FreeDigitalPhotos.net

Podľa spoločnosti Business Lease Slovakia vlani vzrástol trh operatívneho lízingu na Slovensku o 15 %.

Operatívny lízing sa na Slovensku rozširuje. Podľa spoločnosti Business Lease Slovakia len v minulom roku hlavné lízingové spoločnosti zaznamenali v objeme operatívneho lízingu dvojciferné nárasty v rozpätí od 14 do 28 %. Trh operatívneho lízingu ako celok vzrástol o 15 %. Na operatívny lízing tak už firmy využívajú takmer 30 tis. vozidiel. Samotná spoločnosť Business Lease Slovakia zaznamenala vlani rast o 15 %.
„Rok 2015 hodnotíme ako veľmi úspešný pre rozvoj operatívneho lízingu na Slovensku. Stojí za tým najmä rapídny rast povedomia o produkte a službách,“ tvrdí obchodná riaditeľka Business Lease Slovakia Lucia Čišková. Zároveň však priznáva, že k rastu prispela aj priaznivá legislatíva, ktorá zvýhodňuje operatívny lízing oproti finančnému.

Tlak na znižovanie nákladov
Pozitívnym faktorom pre rozvoj operatívneho lízingu je aj tlak na znižovanie nákladov vo firmách a s tým spojená zmena myslenia firiem. „Tie sú už otvorené outsourcingu financovania a správy firemných vozidiel, pretože považujú za neefektívne vlastniť vozidlá v majetku, keď môžu kapitál radšej investovať do vlastného biznisu,“ dodala Čišková.
Business Lease Slovakia je súčasťou Business Lease Group, ktorá poskytuje operatívny lízing cez dcérske spoločnosti v Holandsku, Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku a Rumunsku. Business Lease Group je divíziou medzinárodnej spoločnosti AutoBinck Group s centrálou v holandskom Haagu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom