Trinásty dôchodok bude od 50 do 300 eur. Kalkulačka vám vypočíta, koľko v júli dostanete

kalkulačka, penzia
Foto: Sociálna poisťovňa, Gettyimages - koláž Wbn

Sociálna poisťovňa zverejnila na svojej internetovej stránke kalkulačku na výpočet sumy trinásteho dôchodku, ktorý penzistom vyplatí v júli tohto roka.

Poberateľ dôchodku do nej vpíše sumu dôchodku, resp. jednotlivých dôchodkov, ktoré dostáva. Po kliknutí na políčko „vypočítať“ zistí, v akej sume mu patrí trinásty dôchodok. Sociálna poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Kalkulačka umožňuje zápis aj v inej mene ako euro, pričom zabezpečí prepočet inej meny na euro. Na prepočet dôchodku z cudziny sa použije referenčný výmenný kurz určený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý bol platný 1. mája 2022.

Sociálna poisťovňa vyplatí trinásty dôchodok v júli tohto roka automaticky, bez žiadosti penzistu. Maximálna suma trinástej penzie bude 300 eur, dostanú ju poberatelia dôchodku vo výške 234,42 eura a nižšie.

Poberateľom dôchodku v rozpätí od 234,43 eura do 928,86 eura sa suma trinásteho dôchodku bude znižovať až do minimálnej sumy 50,01 eura. Najnižší trinásty dôchodok vo výške 50 eur dostanú poberatelia, ktorí dostávajú dôchodok v sume 928,87 eura a vyššie.

Kalkulačku na výpočet trinásteho dôchodku nájdete na tomto linku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ECB Európska centrálna bankaNBS Národná banka SlovenskaSociálna poisťovňa