Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit
Ilustračné foto. Zdroj: UniCredit Bank.
7. 08. 2019 10:33 AktualitySlovensko od voFinanciach.skSITA

UniCredit Bank v Českej republike a na Slovensku zaznamenala nárast zisku

UniCredit Bank v Českej republike a na Slovensku v prvom polroku tohto roka zvýšila výnosy aj zisk. Čistý zisk skupiny dosiahol 189 mil. eur, čo znamenalo medziročný nárast o 12,7 %. Prevádzkové výnosy UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia boli oproti prvému polroku vlaňajška vyššie o 7,7 % a dosiahli 420 mil. eur.

Banka pritom za prvých šesť mesiacov roka zaznamenala rast vo všetkých skupinách výnosov. Ich podstatnú časť tvoria čisté úrokové výnosy, ktoré oproti rovnakému obdobiu vlaňajška stúpli o 6,6 % na 279 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií sa zvýšili o 1,9 % na 77 mil. eur a výnosy z obchodovania vzrástli o 17,2 % na 59 mil. eur.

Vklady výrazne stúpli

Výrazný medziročný nárast zaznamenala UniCredit Bank v Českej republike a na Slovensku v objemoch vkladov. Tie sa oproti prvému polroku minulého roka zvýšili až o vyše 27 % na 17,755 mld. eur. Na druhej strane objem poskytnutých úverov stúpol o 6,7 % na 16,379 mld. eur.

Na Slovensku pôsobí banka ako UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky, ktorá vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Odporúčané články

Kvartálny zisk UniCredit Bank v Českej republike a na Slovensku vzrástol UniCredit Bank v Českej republike a na Slovensku vlani zvýšila zisk o štvrtinu

Témy

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Video: Spochybňovanie SNP nie je podľa premiéra Pellegriniho vôbec namieste Kybernetickú bezpečnosť ohrozuje najmä ľudský faktor, spoločnosti chcú ochrániť priemyselné siete Priemerný zamestnanec na Slovensku potreboval na zaplatenie daní odpracovať viac ako 228 dní Aktivisti chcú postaviť kožušinové farmy mimo zákon, zorganizovali protest v Bratislave Ak Pellegrini a Gál nestiahnu Jankovskú z funkcie štátnej tajomníčky, OĽaNO zorganizuje protest NASA preveruje údajný prvý zločin vo vesmíre, astronautka sa prihlásila do bankového účtu manželky Slovenské volejbalistky sú bez straty bodu, na majstrovstvách Európy si poradili so Švajčiarkami

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X