Union poisťovňa v prvom polroku s rastom poistného

Union
Centrála Unionu, Zdroj: Union

Union poisťovňa dosiahla v prvom polroku hrubé predpísané poistné 31,9 mil. eur. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, v medziročnom porovnaní je to nárast o 9,9 %. V polročnom období poisťovňa vykázala stratu 1,4 mil. eur. Predstavuje to medziročné zhoršenie výsledku o 1,7 mil. eur.

V neživotnom poistení hrubé predpísané poistné stúplo v prvom polroku o 13,4 % na 27,4 mil. eur, a to najmä vďaka vyššiemu objemu v poistení motorových vozidiel. Životné poistenie kleslo o 7,4 % na 4,5 mil. eur. Dôvodom je podľa vyjadrení spoločnosti najmä stratégia obmedziť ponuku investičných produktov. Medzi hlavné udalosti tohto roka spoločnosť zaradila vyššie poistné udalosti nad 100 tis. eur, a to v poistení majetku.

Posilnenie rastu

V najbližších rokoch chce firma výraznejšie posilniť rast v jednotlivých strategických druhoch a segmentoch poistenia. Ako kľúčové oblasti naďalej vníma online poistenie a digitalizáciu predajných a administratívnych procesov.

Dlhodobá ambícia je pre spoločnosť aj budovanie poistenia motorových vozidiel. „Aj v ďalšom období chceme pokračovať v sústredení sa na kontrolovaný rast a čo najskôr dosiahnuť požadovanú veľkosť portfólia, vylepšiť kondíciu existujúceho portfólia a priaznivé rozloženie poistných rizík. Chceme posilniť naše možnosti v oblasti dynamickej cenotvorby a ešte jemnejšej segmentácie portfólia. Podporiť túto ambíciu by malo aj plánované spustenie nového technického modelu pre poistenie motorových vozidiel,“ informuje poisťovňa.

V životnom poistení firma bude pokračovať v snahe stabilizovať portfólio poistných zmlúv. Bude sa zameriavať na predaj transparentných produktov a produktov s tradičnou poistnou zložkou – poistením rizika, bude minimalizovať ponuku investičných produktov.

O spoločnosti

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Union poisťovňa