Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Union
Centrála Unionu, Zdroj: Union
27. 08. 2019 11:39 AktualitySlovensko od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Union poisťovňa v prvom polroku s rastom poistného

Union poisťovňa dosiahla v prvom polroku hrubé predpísané poistné 31,9 mil. eur. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, v medziročnom porovnaní je to nárast o 9,9 %. V polročnom období poisťovňa vykázala stratu 1,4 mil. eur. Predstavuje to medziročné zhoršenie výsledku o 1,7 mil. eur.

V neživotnom poistení hrubé predpísané poistné stúplo v prvom polroku o 13,4 % na 27,4 mil. eur, a to najmä vďaka vyššiemu objemu v poistení motorových vozidiel. Životné poistenie kleslo o 7,4 % na 4,5 mil. eur. Dôvodom je podľa vyjadrení spoločnosti najmä stratégia obmedziť ponuku investičných produktov. Medzi hlavné udalosti tohto roka spoločnosť zaradila vyššie poistné udalosti nad 100 tis. eur, a to v poistení majetku.

Posilnenie rastu

V najbližších rokoch chce firma výraznejšie posilniť rast v jednotlivých strategických druhoch a segmentoch poistenia. Ako kľúčové oblasti naďalej vníma online poistenie a digitalizáciu predajných a administratívnych procesov.

Dlhodobá ambícia je pre spoločnosť aj budovanie poistenia motorových vozidiel. „Aj v ďalšom období chceme pokračovať v sústredení sa na kontrolovaný rast a čo najskôr dosiahnuť požadovanú veľkosť portfólia, vylepšiť kondíciu existujúceho portfólia a priaznivé rozloženie poistných rizík. Chceme posilniť naše možnosti v oblasti dynamickej cenotvorby a ešte jemnejšej segmentácie portfólia. Podporiť túto ambíciu by malo aj plánované spustenie nového technického modelu pre poistenie motorových vozidiel,“ informuje poisťovňa.

V životnom poistení firma bude pokračovať v snahe stabilizovať portfólio poistných zmlúv. Bude sa zameriavať na predaj transparentných produktov a produktov s tradičnou poistnou zložkou – poistením rizika, bude minimalizovať ponuku investičných produktov.

O spoločnosti

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

K téme

Lekár na telefóne k životnému poisteniu nie je už ničím nezvyčajným Spoločnosť Tatra Asset Management s polročným ziskom takmer 5 mil. eur

Témy

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Cséfalvayová vystupuje z Mosta-Híd, spomína sa v súvislosti s Dobrou voľbou NAKA zastavila trestné stíhanie vydierania exprezidenta, Fico sa podľa Kisku usvedčuje sám Fanúšik, ktorý napadol Mitreu, dostane doživotný zákaz vstupu na zápasy Slovana Bratislava Slovan nechce hrať pred prázdnymi tribúnami, ponúka voľné vstupenky pre deti Foto: Prezidentka Čaputová vyjadrila podporu proreformným snahám Ukrajiny Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy Opitej matke vypadla z kočíka päťmesačná dcéra a nechala ju na chodníku

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X