Uplynulý týždeň bol pre akciový trh USA najhorší od júna

Akciový trh, NYSE, DJI, obchodovanie
Foto: SITA/AP Photo/Richard Drew

Americký akciový trh v piatok uzavrel svoj najhorší týždeň od júna. Posledný obchodovací deň uplynulého týždňa bol opäť premenlivý, keďže veľké technologické firmy sa zase vydali na cestu náhleho oslabovania. Index S&P 500 stúpol o 0,1 percenta na 3 340,97 bodu, ale po premenlivom dni. Za celý týždeň S&P 500 stratil 2,5 percenta. Technologický Nasdaq klesol o 0,6 percenta na 10 853,55 bodu. Za celý týždeň si odpísal 4,1 percenta, čo bola jeho najhoršia strata od konca marca. Priemyselný Dow Jones posilnil o 0,5 percenta na 27 665,64 bodu, ale predtým sa pohyboval od zisku o 294 bodov po stratu o 86 bodov.

Výkyvy budú pokračovať

Analytici predpokladajú, že výkyvy budú pokračovať celé týždne, možno aj mesiace, keďže investori čakajú na ujasnenie viacerých faktorov. Na čele nejasností je otázka, čo robiť s akciami veľkých technologických firiem. Tie podľa kritikov už dlhšie čakalo oslabenie po tom, ako sa počas leta vyšplhali príliš vysoko. V prospech akciového trhu však naďalej pôsobí americký Federálny rezervný systém, ktorý pokračuje v poskytovaní pomoci ekonomike.

Európske akciové trhy v piatok mierne posilnili. Index francúzskej burzy CAC 40 stúpol o 0,2 percenta, britský FTSE 100 si prilepšil o 0,5 percenta a hodnota nemeckého indexu DAX sa nezmenila.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom