Úverové portfólio VÚB dosiahlo v prvom štvrťroku viac ako pätnásť miliárd eur

|
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

Za prvé tri mesiace roka 2021 dosiahlo úverové portfólio VÚB 15,2 mld. eur. Oproti marcu 2020 ide o nárast o 3,9 % a celkové vklady klientov predstavovali 12,8 mld. eur, narástli tak o 7,7 % oproti marcu 2020.

Čistý zisk stúpol o 97,1%. Skupina VÚB dosiahla prevádzkový zisk 43,3 mil. eur, pomer nákladov a výnosov, bez bankového odvodu, 56,5% a čistý zisk 27,4 mil. eur.

Kapitálová primeranosť VÚB zostala silná. V marci 2021 predstavovala 20,19 %. Informoval o tom v piatok PR manažér VÚB, a.s. Dominik Miša.

Prvý štvrťrok 2021 sa stále niesol v atmosfére mimoriadnych pandemických opatrení. Napriek tomu sa VÚB podarilo podľa spoločnosti dosiahnuť dobrý výkon, pokiaľ ide o hlavné produkty a ziskovosť aj bez zrušenia bankového odvodu.

„V tomto zložitom období sa VÚB zamerala nielen na skvalitnenie svojich digitálnych služieb, ale podporovala aj rôzne spoločenské a environmentálne iniciatívy. Zároveň sa chceme naďalej podieľať na obnove ekonomiky, pomáhať firmám a ľuďom postihnutým pandémiou,“ uviedol generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch.

VÚB je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete so sieťou bánk, priamych pobočiek a zastúpení.

Banka prevádzkuje 144 retailových pobočiek, 31 firemných pobočiek, 11 hypotekárnych centier na území Slovenska a 1 pobočku na území Českej republiky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander ReschDominik Miša
Firmy a inštitúcie VÚB Všeobecná úverová banka