V druhom dôchodkovom pilieri pribudlo za rok takmer šesťdesiattisíc sporiteľov, investície do dlhopisov klesajú

Dôchodkové sporenie, dôchodok, úspory
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ku koncu mája tohto roka si na dôchodok v druhom penzijnom pilieri sporilo 1 milión 725,1 tisíca ľudí. V porovnaní s koncom mája minulého roka v systéme starobného dôchodkového sporenia pribudlo 59-tisíc osôb. Informovala o tom Asociácia dôchodkových správcovských spoločností.

Jeden z dvoch musí byť garantovaný

Vo výlučne konzervatívnom dlhopisovom fonde sa na konci minulého mesiaca nachádzali úspory 898,2 tisíca osôb, v niektorom z indexových fondov investovalo 347,5 tisíca ľudí, viac ako 186,1 tisíca sporiteľov si zvolilo rastový fond a 26,2 tisíca sporiteľov malo peniaze uložené v zmiešanom fonde.

V dvoch fondoch súčasne investovalo ku koncu mája tohto roka 265,5 tisíca sporiteľov, pričom jeden z týchto fondov musí byť zo zákona garantovaný dlhopisový fond. Najčastejšie ide o kombináciu dlhopisového a akciového fondu.

Kým celkový počet účastníkov druhého piliera stúpa, počet sporiteľov, ktorí investujú v dlhopisových fondoch, postupne mierne klesá.

Konzervatívnych sporiteľov ubudlo

Ku koncu roka 2020 malo v dlhopisových fondoch svoje penzijné úspory uložených 970,5 tisíca ľudí, ku koncu mája tohto roka to bolo spomínaných 898,2 tisíca sporiteľov.

Ku koncu roka 2020 tak bolo v konzervatívnych fondoch 59 percent z celkového počtu sporiteľov, ku koncu mája tohto roka tento podiel klesol na 52 percent.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ADSS Asociácia dôchodkových správcovských spoločností