Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP/Paulo Duarte
8. 11. 2018 16:21 Aktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

V októbri sa na bratislavskej burze uzatvorili obchody cez 90 mil. eur

Medzimesačne to znamenalo vyše štvornásobný nárast zobchodovaného finančného objemu, v medziročnom porovnaní išlo o pokles o 86 %.

Na bratislavskej burze sa v septembri zobchodovali cenné papiere za 91,3 mil. eur. Počas 22 pracovných dní sa pritom uskutočnilo 1 928 transakcií, v rámci ktorých sa previedlo 115,5 tis. kusov cenných papierov. Medzimesačne to znamenalo až sedemnásobný nárast počtu zobchodovaných cenných papierov, vyše štvornásobný nárast zobchodovaného finančného objemu a viac ako trojnásobný nárast počtu transakcií. Medziročne síce počet transakcií vzrástol o 184 %, počet zobchodovaných cenných papierov sa však prepadol o 99,98 % a dosiahnutý finančný objem klesol o 86 %.

Akcie domácich spoločností boli v septembri predmetom kúpy a predaja v 264 transakciách, v rámci ktorých sa zobchodovalo 35,5 tis. kusov akcií vo finančnom objeme 1,6 mil. eur. Oproti septembru 2018 to znamenalo nárast dosiahnutého finančného objemu o 348,5 %, nárast počtu zobchodovaných akcií o 304,5 % a počet uskutočnených transakcií stúpol o 61 %.

Naďalej dominujú dlhopisy

Podstatnú časť obchodov na bratislavskej burze naďalej tvoria dlhopisy. V októbri sa totiž na burze zobchodovali dlhové cenné papiere za 89,6 mil. eur, čo predstavovalo až 98,2-percentný podiel na celkovom októbrovom objeme obchodov. V sledovanom mesiaci sa pritom v 1 664 transakciách previedlo takmer 80 tisíc kusov dlhopisov.

V porovnaní so septembrom 2018 to predstavovalo takmer päťnásobný nárast počtu transakcií, až štrnásťnásobný nárast počtu zobchodovaných dlhopisov a dosiahnutý finančný objem stúpol vyše štvornásobne. Na medziročnej báze bol zaznamenaný nárast počtu transakcií o vyše 260 %, pri poklese počtu zobchodovaných dlhových cenných papierov o 99,99 % a poklese dosiahnutého finančného objemu o 86,2 %. V sledovanom období sa neuskutočnili žiadne priame obchody s dlhopismi.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X