V UniCredit Bank ukončili štrajkovú pohotovosť

|
Ilustračné foto UniCredit


V UniCredit Bank ukončili štrajkovú pohotovosť po treťom kole rokovaní. Dodatok ku kolektívnej zmluve podpísali ešte 29. novembra 2019. Ako informovala predsedníčka Základnej organizácie odborového zväzu pri UniCredit Bank Jana Szaszova, odbory nakoniec akceptovali ponuku zamestnávateľa na zvýšenie miezd o 2,6 %.

Pre zamestnancov bol podľa Szaszovej rozhodujúci hlavne vianočný bonus v sume 500 eur, ktorý sa zamestnávateľ zaviazal vyplácať aj v budúcnosti. „Časť zamestnancov chcela ísť do tvrdého a ostrého štrajku, časť bola spokojná s finálnou ponukou zamestnávateľa,“ povedala Szaszova. Dohoda platí jeden rok a v lete 2020 začnú vyjednávania o novej kolektívnej zmluve na ďalšie obdobie.

Štrajkovú pohotovosť vyhlásili ešte 9. októbra. Dôvodom bola skutočnosť, že zamestnávateľ odmietol v procese kolektívneho vyjednávania všetky návrhy týkajúce sa mzdových podmienok a mzdového navýšenia na rok 2020. Hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková vtedy v reakcii uviedla, že banka pravidelne prehodnocuje mzdy svojich zamestnancov a ich snahou je ponúkať konkurencieschopné odmeňovanie v tomto sektore, pričom zohľadňuje súčasnú situáciu v hospodárstve a na trhu práce.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Szászová
Firmy a inštitúcie UniCredit Bank