Väčšina amerických akciových indexov stúpla, ázijská burza uzavrela zmiešane

|
Foto: ilustračné, pixabay.com

Vlna nákupov v poslednej obchodovacej hodine vo štvrtok zdvihla väčšinu akcií na americkom trhu vyššie. Tento rast bol dostatočný na to, aby index S&P 500 prekonal svoj rekord zo začiatku septembra. Investorov povzbudila správa o vývoji trhu práce v USA.

Ministerstvo práce totiž informovalo, že počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, minulý týždeň klesol najnižšie od vypuknutia pandémie.

Vzrástli viaceré automobilky

Štvrtkový rast trhu viedli firmy, ktoré sú závislé od priamych spotrebiteľských výdavkov. Predajca materiálov na stavebné úpravy Home Depot stúpol o 1,8 percenta. Výrobca elektromobilov Tesla si prilepšil o 3,3 percenta po tom, ako zverejnil povzbudzujúci zisk za tretí kvartál.

Po zverejnení zisku Tesly vzrástli viaceré automobilky a výrobcovia automobilových dielcov. Ford si pripísal 3,2 percenta a firma AutoZone vzrástla o 2,2 percenta. Klesli však finančné spoločnosti. Firma Capital One stratila 4,4 percenta, spoločnosť Discover Financial Services si pohoršila o 6,1 percenta.

Čínsky index klesol

Index S&P 500 stúpol o 0,3 percenta na 4 549,78 bodu a technologický Nasdaq vzrástol o 0,6 percenta na 15 215,70 bodu.

Priemyselný index Dow Jones však klesol o necelých 0,1 percenta na 35 603,08 bodu. Malým firmám sa darilo a index menších spoločností Russell 2000 si prilepšil o 0,3 percenta na 2 296,18 bodu.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol v piatok zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 0,34 percenta a index hongkonskej burzy Hang Seng vzrástol o 0,27 percenta, ale čínsky Shanghai Composite klesol o 0,37 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FordHome DepotTesla