Väčšina amerických akciových indexov vo štvrtok uzavrela nižšie

Obchodovanie graf
Ilustračné foto SITA/AP


Väčšina amerických akciových indexov vo štvrtok po premenlivom obchodovaní uzavrela nižšie. Investori totiž zaujali opatrný postoj pred prejavom šéfa amerického Federálneho rezervného systému (Fed) na piatkovej konferencii v Jackson Hole v štáte Wyoming. Straty spoločností zo sektora zdravotníctva a technologických a energetických firiem prevážili nad posilnením bánk a výrobcov spotrebných tovarov.

Trh stratil úvodné zisky a potom bolo obchodovanie premenlivé počas väčšiny dňa, keďže zverejnenie zmiešaných ekonomických údajov a vyjadrenia dvoch predstaviteľov Fed-u zmenšili istotu investorov v otázke, či centrálna banka USA na budúci mesiac opäť zníži úroky. Esther Georgeová, šéfka pobočky Fed-u v Kansas City, a Patrick Harker, šéf pobočky centrálnej banky vo Philadelphii, uviedli, že nepovažujú za nutnú ďalšiu redukciu úrokov. Nové ekonomické údaje tiež nevniesli viac svetla v otázke budúceho kroku Fed-u. Pozitívne údaje o predaji domov, o maloobchodných tržbách a o počte nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti by mohli byť argumentom proti zníženiu úrokov, ale index signalizujúci augustové zmenšenie priemyslu v USA by mohol ďalšie zníženie úrokov podporiť.

Index S&P 500 klesol o 0,1 percenta na 2 922,95 bodu. Technologický Nasdaq oslabil o 0,4 percenta na 7 991,39 bodu a index menších spoločností Russell 2000 si pohoršil o 0,3 percenta na 1 506 bodov bodu. Rast akcií firmy Boeing však pomohol posilneniu priemyselného indexu Dow Jones, ktorý stúpol o 0,2 percenta na 26 252,24 bodu. Výrobca lietadiel Boeing si pripísal 4,2 percenta po správe o tom, že vo februári plánuje zvýšiť produkciu lietadiel 737, ak dostane povolenie regulačných úradov na lety týchto strojov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom