Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BCPB obchodovanie
Ilustračné foto SITA/Marián Peiger
12. 07. 2019 6:16 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Váhy bázických titulov indexu SAX sa od augusta upravia

Od augusta klesne v slovenskom akciovom indexe zastúpenie akcií Slovnaftu a firmy Tatry mountain resorts. Naopak stúpne zastúpenie akcií VÚB banky a spoločnosti Best Hotel Properties.

Váhy jednotlivých bázických titulov v rámci slovenského akciového indexu SAX sa budú upravovať. Komisia Burzy cenných papierov v Bratislave (BCPB) totiž uskutočnila na základe zhodnotenia vývoja obchodovania v prvom polroku tohto roka pravidelnú revíziu bázy indexu a určila tak bázu na nasledujúci polrok. Nová báza vstúpi do platnosti od 1. augusta tohto roka.

Po revízii bázy indexu SAX pritom od augusta klesne zastúpenie akcií rafinérie Slovnaft zo súčasných 400 806 kusov na 330 914 kusov a rovnako sa zníži zastúpenie cenných papierov Tatry mountain resorts z 1 174 776 na 1 143 764 kusov. Naopak smerom nahor sa upraví zastúpenie akcií VÚB banky z 193 571 kusov na 205 326 kusov a tiež akcií Best Hotel Properties z 11 206 747 na 11 211 896 kusov.

Ďalšie tituly sú bez zmeny

Zastúpenie ostatných bázických titulov v rámci slovenského akciového indexu SAX zostáva aj naďalej bez zmeny. Jeho súčasťou tak bude tiež 700 000 akcií farmaceutickej spoločnosti Biotika, 11 503 166 cenných papierov OTP Banky Slovensko a napokon tiež 1 565 345 akcií strojárskej spoločnosti SES Tlmače.

Slovenský akciový index SAX je oficiálnym akciovým indexom BCPB. Patrí ku kapitálovo váženým indexom a porovnáva trhovú kapitalizáciu vybraného súboru akcií s trhovou kapitalizáciou toho istého súboru akcií k referenčnému dňu. Je indexom, ktorý odzrkadľuje celkovú zmenu majetku spojenú s investovaním do akcií zaradených do indexu. Počiatočná hodnota indexu 100 bodov sa viaže k 14. septembru 1993.

Odporúčané články

Akciový index bratislavskej burzy stúpol, pomohli mu akcie Biotiky Objem obchodov na bratislavskej burze medziročne stúpol o viac ako 10 %

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Zomrel jeden zo siedmich velikánov, Talian Gimondi ovládol všetky tri podujatia Grand Tour Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili Leteckí záchranári ratovali trojročného chlapčeka, mal poranenú hlavu aj obe nohy Zomrel americký herec Peter Fonda, hviezda filmu Bezstarostná jazda

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X