Visa získala portfólio platobných riešení firmy Rambus

Visa karta
Foto: SITA/AP

Akvizícia priniesla spoločnosti Visa rozšírenie bezpečnosti prostredníctvom tokenizácie aj mimo kariet Visa na akýkoľvek typ transakcie.

Spoločnosť Visa koncom júna podpísala dohodu o akvizícii portfólia služieb v oblasti tokenizácie (šifrovanie, ktoré pri platení nahradí citlivé údaje o karte za jedinečný kód – pozn. red.) a ticketingových systémov od spoločnosti Rambus. Ide o poskytovateľa IP a čipov, ktoré sú určené na rýchlejší a bezpečnejší prenos dát.

Vďaka kombinácii tokenizačných možností v rámci siete Visa s lokálnou technológiou tokenizácie účtov spoločnosti Rambus bude možné podľa vyjadrení spoločnosti Visa vykonávať bezpečnejšie platby vo všetkých formách globálneho obchodu. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe.

Väčšia bezpečnosť

Technológia tokenov spoločnosti Rambus umožní spoločnosti Visa rozšíriť bezpečnosť tokenizácie na všetky typy transakcií aj mimo kariet Visa, vrátane kariet v domácich sieťach a platobných systémoch založených na účtoch a platbách v reálnom čase.

„Keďže spôsob, akým ľudia a podniky platia, alebo prijímajú platby, sa neustále vyvíja, pridanie technológie firmy Rambus nám umožní poskytovať väčšiu bezpečnosť aj mimo platobnej karty, aby sme podporili zvyšovanie transakcií, ďalší rozvoj platobných systémov a zúčastnených subjektov,“ povedal TS Anil, senior viceprezident a globálny riaditeľ pre platobné produkty a platformy spoločnosti Visa.

Nové produkty

Spustením služby Visa Token Service v roku 2014 sprístupnila tokenizáciu na 100 trhoch, pričom touto službou pokrýva približne 90 % celkového objemu platieb Visa.

„Spojenie so spoločnosťou Visa ako lídrom v oblasti platieb nám umožní škálovať technológiu a možnosti, aby sme mohli poskytovať nové produkty a služby pre trh, a zároveň pokračovať v spolupráci s existujúcimi zákazníkmi,“ povedal Jerome Nadel, senior viceprezident a generálny riaditeľ pre platby a ticketing v spoločnosti Rambus.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Visa